Preview: Kansept Knives XL Korvid – nůž, kterým naporcujete i ruského medvěda

Preview: Kansept Knives XL Korvid – nůž, kterým naporcujete i ruského medvěda
Autor fotografie: Redakce/Filip Klasna|Popisek: Kansept Knives XL Korvid - na medvěda nebo pršut
10 / 12 / 2022, 10:00

Čínské nože jsou jedním z příkladů, které se vymykají běžným představám o čínském zboží. Mohou se postavit vedle kvalitní elektroniky, kterou Čína dělá například pro Apple. Vedle již známého Kizeru se objevuje další čínská značka jménem Kansept Knives.

A stejně jako u již zmíněného Kizeru se i nože od Kanspet vymykají standardnímu vzhledu a ostatně se není ani čemu divit, protože hlavním designérem značky je pan Kim Ning, který stojí za vznikem Kizeru. Stejně jako Kizery, nože Kansept můžete v České republice zakoupit u firmy premiove-noze.cz, která poskytla redakci SECURITY magazínu na test nůž jménem Kansept XL Korvid Deep Purple G10. Nůž je uložen v dárkovém boxu s látkovým pouzdrem na nůž, kde nechybí ani hadřík na leštění matně černé čepele.

Ihned po vybalení je jasné, že se jedná o pořádného macka, který měří zavřený 13,4 cm a váží 242 gramů. Čepel nože je vyrobena z oceli 154CM, což je modifikovaná ocel 440C, ve které je přidán molybden a ubrán chrom, tvrdost této oceli je 58 – 60 HRC, rám je z nástrojové oceli a příložky z G-10. Délka čepele je téměř 9 cm (přesně 89 mm).

Konkurenti Kansept a Kizer

Na rukojeti nože naleznete ocelový klip, který ale nelze předat na druhou stranu. Čepel se otáčí lehce díky keramickému kuličkovému ložisku, po vyhození nože ven slouží flipper jako ochrana ruky. Proti zavření, a tedy případné ztrátě prstů vás ochrání pojistka uložená v rámu rukojeti.

A co chybělo Sheepdogu od Kizeru, tedy očko pro provléknutí parakordu, zde k mé velké radosti naleznete. Kim Ning dotáhl tento nůž do dokonalosti a díky možnosti provléknout parakord můžete zabránit nechtěné ztrátě nože, která by při jeho ceně téměř 3 000 Kč dost bolela.

Stejně jako u nožů od Kizeru je již z výroby Kansept XL Korvisd velmi ostrý a nůž bude řezat vše co bude zapotřebí již v okamžiku, kdy ho vyndáte z luxusní krabičky. V našem případě byl nůž vyzkoušen nejen na pršutu, ale také na dělání třísek na podpal ohně a řezání chvojí.

Hodnocení
Rukojeť masivního nože je velmi pohodlná, díky hrubému povrchu z ruky neklouže a kvůli své velikosti padne i lidem s velikýma rukama. Nůž má čistý, industriální vzhled, který není rušen žádným nepatřičným prvkem. Pojistka se jednoduše ovládá jedním prstem. Na výletě na Aljašku nebo Sibiř s tímto nožem naporcujete rybu a zastrašíte grizzlyho.

Plus:
Keramické ložisko
Extrémní vzhled
Otvor na lanko

Mínus:
Značná šířka zavřeného nože

A v dalším testu naleznete nový Kizer Sheepdog opět od premiove-noze.cz. Těšíte se?

Kizer Sheepdog

Tagy článku