Součástí CSG se stala firma Pocket Virtuality zaměřená na využití rozšířené a virtuální reality v průmyslu

Součástí CSG se stala firma Pocket Virtuality zaměřená na využití rozšířené a virtuální reality v průmyslu
Autor fotografie: CSG|Popisek: Vituální realita
29 / 08 / 2023, 09:00

Součástí průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group (CSG) se stala start-upová technologická firma Pocket Virtuality a.s. Vyvíjí unikátní řešení s využitím rozšířené a virtuální reality, která se hodí například pro asistenci při vzdáleném servisu techniky, navrhování průmyslových celků či rezidenčních projektů a uplatnění najde i ve výstavnictví. CSG se stala vlastníkem 70 procent akcií společnosti, které odkoupila od společnosti Touzimsky Kapital Holding. V rámci holdingu CSG je Pocket Virtuality začleněna do divize CSG Aerospace.

Bohuslav Paule, člen představenstva společnosti Pocket Virtuality, uvádí: „To, že se nám podařilo jako strategického partnera a investora získat velký průmyslový holding s projekty po celém světě, je pro nás obrovskou příležitostí a zároveň velkým krokem vpřed. V rámci holdingu CSG můžeme uplatnit naše know-how například při navrhování nových výrobních kapacit i produktů, zajištění servisu strojů a zařízení na dálku, školení personálu nebo i prezentacích na mezinárodních výstavách. Od společností holdingu pak očekáváme partnerský přístup a pomoc při odladění našich produktů tak, aby se mohly stát naprostou špičkou v oboru a uplatnit se celosvětově.“

Prof. Bohuslav Přikryl, viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace společnosti CSG Aerospace a předseda představenstva Pocket Virtuality, k akvizici uvádí: „Součástí strategie CSG je využití přelomových a disruptivních technologií, jako jsou umělá inteligence, velká data, robotické a autonomní systémy, pokročilé senzorické systémy i rozšířená a virtuální realita. Řešení od společnosti Pocket Virtuality chceme využít v rámci našeho holdingu a nabízet je dalším zákazníkům. Příkladem může být asistence při servisu speciální techniky ve vzdálené lokalitě, systémy pro přípravu personálu ve specifických podmínkách jakož i podpora prostředků pro zvýšení situačního povědomí.“

Pocket Virtuality byla založena v roce 2017 týmem mladých nadšených vývojářů, kteří se rozhodli technologii rozšířené reality aplikovat do reálných řešení pro řadu oborů: výrobní provozy, stavebnictví, architekturu, zdravotnictví, vzdělávání, obranný průmysl či automotive. Výsledkem vývoje je jedinečná softwarová platforma FATA MORGANA na poli mixované reality (AR – rozšířené reality a VR – virtuální reality). Systém mimo jiné umožňuje vizualizovat libovolná 3D data v prostoru (stroje, zařízení nebo stavby), vytvářet a zobrazovat AR pracovní návodky nebo pracovní postupy či skenovat prostředí v reálném čase a vytvářet z něj 3D modely v rámci minut. Díky technologii tzv. virtuální teleportace mohou lidé i stroje spolupracovat a vzájemně reagovat ve stejném 3D prostředí, i když jsou od sebe tisíce kilometrů daleko.

Společnost Pocket Virtuality sídlí v Praze a je tvořena zejména týmem softwarových vývojářů. Na kontě má již několik komerčních projektů pro zákazníky z oblasti automotive nebo energetického průmyslu.

O Czechoslovak Group

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních i nových českých, slovenských i zahraničních společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. Jeho součástí jsou například automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi a výrobce radarů Retia. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.
Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.