Společnost Bell zahájila na letecké základně Holloman testování technologie HSVTOL

Společnost Bell zahájila na letecké základně Holloman testování technologie HSVTOL
Autor fotografie: Bell|Popisek: HSVTOL
22 / 09 / 2023, 13:00

Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že na leteckou základnu Holloman dodala testovací zařízení pro vysokorychlostní vertikální vzlet a přistání (HSVTOL), který slouží k demonstraci a vyhodnocení technologie. Tým plánuje využít vysokorychlostní zkušební dráhu Arnold Engineering Development Complex na Hollomanu k testování sklápěcího rotoru, integrovaných pohonů a technologií pro řízení letu.

„Dodávka zkušebního modelu HSVTOL a zahájení testovacích operací na základně Holloman představuje významný milník v našem úsilí vyvinout novou generaci vysokorychlostních strojů s vertikálním vzletem," uvedl Jason Hurst, výkonný viceprezident společnosti Bell pro inženýrství a dodal: „Bell plánuje předvést technologii HSVTOL založenou na více než 85 letech vývoje vysokorychlostních vrtulových strojů. Cenné zkušenosti získané během této doby uplatníme při výrobě létajícího prototypu, který bude disponovat revolučními schopnostmi.“

Cílem testovacího provozu na základně Holloman je ověřit klíčové technologie prostřednictvím integrovaného modelu v reálném měřítku a v reprezentativním operačním prostředí. Společnost Bell plánuje, že zkušební model provede sérii vysokorychlostních přechodových manévrů HSVTOL, což je první schopnost svého druhu pro letouny s vertikálním vzletem. Před dodáním na leteckou základnu Holloman společnost Bell již úspěšně dokončila funkční demonstrace ve středisku Bell Flight Research Center.

Technologie vysokorychlostního vertikálního vzletu a přistání (HSVTOL) společnosti Bell spojuje schopnost viset jako vrtulník s rychlostí (400+ uzlů), dosahem a odolnost proudových letadel. Bell vyvíjí tuto technologii více než 85 let a je průkopníkem inovativních konfigurací VTOL, jako jsou X-14, X-22, XV-3 a XV-15 pro NASA, americkou armádu a americké letectvo, a nadále staví na své osvědčené historii rychlého letu, kterou zahájila strojem Bell X-1.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Pipistel, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.