Společnosti divize CSG Aerospace se zúčastní druhého ročníku veletrhu Airspace World v Ženevě

Společnosti divize CSG Aerospace se zúčastní druhého ročníku veletrhu Airspace World v Ženevě
Autor fotografie: CSG, Public domain|Popisek: Přehledový radar MSSR (ELDIS)
14 / 03 / 2024, 12:30

Ve švýcarské Ženevě se ve dnech 19. až 21. března uskuteční druhý ročník veletrhu Airspace World, který nahradil známý World ATM Congress, jenž se v minulých letech pravidelně konal ve španělském Madridu. Na veletrhu budou své produkty a služby ve stánku L07 prezentovat rovněž společnosti patřící do Czechoslovak Group (CSG), a to softwarové společnosti CS SOFT, ATRAK a UPVISION nebo pardubický výrobce radarové techniky ELDIS.

Airspace World pokračuje v tradici největší a nejprestižnější události v oblasti řízení a managementu letového provozu na světě. Proto na něm mezi více než 200 vystavovateli z více než 140 zemí nesmějí chybět ani jedny z nejvýznamnějších českých firem ve svých oborech, které zastřešuje skupina CSG v rámci divize CSG Aerospace.

3d simulátor společnosti CS SOFT

Pardubická společnost ELDIS představí celou svou řadu aktivních radarů, a to na modelu kompletního letiště. Tyto radary zahrnuje sestava RPL-2000, která je navržena tak, aby poskytovala kompletní řešení v oblasti řízení letového provozu. Radarová sada RPL-2000 se skládá z primárního přehledového radaru RL-2000, monopulzního sekundárního přehledového radaru MSSR-1 a přesného přibližovacího radaru PAR-E. Sestava radarů je doplněna softwarovým systémem pro řízení letového provozu ERDIS. Pardubická firma dále na veletrhu představí novou generaci těchto radarových systémů, ale také svůj 3D radar pod označením RL-3000.

Společnost CS SOFT se soustřeďuje především na produkty a služby pro řízení letového provozu a v Ženevě jich představí celou škálu. Konkrétně půjde o další verzi ALS ATM systém, ATC simulátor, řešení Pagoda pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView. K dispozici budou také informace o ESUP-NG, novém modulárním flight data processing systému postaveném na zcela nové architektuře, moderních technologiích a představujícím přechod od centrální databáze k nezávislým službám. 

Aeronautical Information Management (ATRAK-AIM)

Softwarová firma ATRAK na veletrhu představí například Aeronautical Billing (ATRAK-AB), což je plně automatizovaný fakturační systém, který shromažďuje a zpracovává data letových plánů z ATM systémů a volitelně z dalších zdrojů. Další prezentované systémy na veletrhu budou Aeronautical Statistics (ATRAK-AS) a Aeronautical Information Management (ATRAK-AIM), ATM řešení pro regionální/malé letiště (ATRAK-IDP TR8), dohledový systém pro potřeby border control (ATRAK-AGAS). Odborníkům také společnost odprezentuje softwarové řešení v oblasti UTM (Unmanned Aircraft System Traffic Management), což je výsledek její spolupráce s firmami UPVISION a CS SOFT.

CSG Aerospace je divize Czechoslovak Group, která zastřešuje české a slovenské společnosti působících v oborech spjatých s letectvím. Společnosti se svými produkty a službami navzájem doplňují a nabízejí zákazníkům komplexní a profesionální řešení v mnoha oblastech civilního i bezpečnostního sektoru. Divize je tvořena například společnostmi ELDIS, RETIA, CS SOFT, ATRAK, JOB AIR Technic, UPVISION nebo Pocket Virtuality. 

Zdroj: Tisková zpráva

Tagy článku