SUV od Tesla Motors: Model X

SUV od Tesla Motors: Model X
Autor fotografie: Tesla Motors|Popisek: Model X
30 / 09 / 2015, 11:30

Americká společnost Tesla Motors představila své první sériové SUV. Elektromobil s názvem Model X má dojezd až 414 kilometrů.

Vůz je standardně dodáván s pohonem všech čtyř kol, baterie o kapacitě 90 kWh zajišťuje dojezd na úrovni vozidel poháněných fosilními palivy, akcelerace z 0-96 kilometrů v hodině je za pouhých 3,2 vteřiny! Maximální rychlost je omezena na 250 kilometrů v hodině.

                

                                                                           Video: YouTube

Silnější varianta P90D má na přední nápravě elektromotor o výkonu 190kW, na zadní o výkonu 370 kW. Slabší verze je osazena motory o 190 kW. Hmotnost je díky bateriím nezanedbatelných 2 486 kilogramů.

Model X

Model X vychází z 3 roky starého konceptu a ke cti společnosti Tesla je nutné uznat, že se sériový model od původního návrhu moc neliší. Zůstaly dokonce i zadní dveře otevírané vzhůru, jako u legendárního Mercedesu 300SL. Tesla tomuto uspořádání dveří říká „Falcon wings“, tedy sokolí křídla.

Model X

Model X je nabízen jako sedmi, či šestimístný, palubní deska je stejná jako v Modelu S. Inteligentní vůz snímá své okolí pomocí kamer, radarových a sonarových systémů.

Zdroj: Tesla Motors

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.