Jak by mohl vypadat dron společnosti Tesla

Jak by mohl vypadat dron společnosti Tesla
Autor fotografie: Fraser Leid|Popisek: Dron Tesla
23 / 09 / 2015, 14:15

Dron Tesla vytvořil britský designér Fraser Leid. Na rozdíl od jiných, starších dronů, by ten od Tesly byl hypoteticky jedním z nejúčinnějších elektrických dronů na trhu.

Li-Ion baterie Tesla 10 000 mAh by měla být schopná zajistit let v délce až 1 hodiny. Nyní je  průměrná doba letu dronu někde mezi 20-30 minutami a doba nabíjení je i přes hodinu. Tuto nevýhodu elektrických donů by měl Tesla dron odstranit. Bezdrátová nabíječka MagDock bude fungovat zároveň jako dock pro dron, který se nepoužívá, plného nabití baterií by mělo být dosaženo již za 20 minut!

Dron Tesla

Vedle zlepšení letového času a doby nabíjení bude mít Tesla dron také nový design vrtulí, které budou fungovat jako vrtule a stabilizátor. 

Dron Tesla

Tesla dron

Dron je vybaven širokoúhlou kamerou s rozlišením 30 MP a natáčející video v rozlišení 4K.

Zdroj: behance.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.