VIDEO: Tesla představila svůj nový hit. Model S Plaid je rychlejší než kterékoliv porsche, prohlásil Elon Musk

VIDEO: Tesla představila svůj nový hit. Model S Plaid je rychlejší než kterékoliv porsche, prohlásil Elon Musk
Autor fotografie: Tesla|Popisek: Tesla Model S Plaid
14 / 06 / 2021, 13:00

Dlouhé čekání je u konce. Tesla představila svůj model elektrického sedanu Tesla Model S Plaid, který bude především velmi rychlým vozem.

Tesla se rozhodla znovu podnítit zájem o její elegantní model S, který představila v roce 2012 s výkonnou verzí v podobě nového Modelu S Plaid. Tesla se rozhodla učinit na poli luxusních elektrických sedanů výrazný krok, který by měl ideálně na trhu vytěsnit konkurenta Porsche či Mercedes-Benz. Od Model S Plaid si pak Tesla slibuje hodně.

Majitel automobilky Elon Musk na představení auta prohlásil, že Model S Plaid je ,,rychlejší než kterékoliv porsche a bezpečnější než kterékoliv volvo". Ostatně již model S patří k nejbezpečnějším autům na trhu. Co se týče rychlosti, tak Musk rozhodně nemluvil do větru. Podle serveru electrek.co dosáhne rychlosti 96 km/h za necelé 2 sekundy! Přeloženo so srozumitelného jazyka je Model S Plaid nejrychleji akcelerujícím produkčním vozem vůbec.

                                    

                                                                             Video: YouTube

Výkon autu propůjčují tři výkonné elektromotory o výkonu přes tisíc koní. Maximální rychlost má činit zhruba 320 km/h. Sedan bude mít také velmi slušný dojezd - 628 km. Původní informace však hovořily o dojezdu ještě větším - přes 800 km. Navíc Tesla se zaměřila na to, aby se vůz dobíjel ještě rychleji na dobíjecích stanicích Tesly a celkově vylepšila systém rychlonabíjení, aby zkrátila více čas řidičům.

Co se týče interiéru, došlo k úpravě volantu ve tvaru U, vůz je prostornější, řidič má k dispozici vylepšený dotykový display. Změn doznal i software vozu, který by se měl učit od chování řidiče a adaptovat se na jeho potřeby, jak poznamenal při prezentaci vozu Musk.

Majitel Tesly prohlásil, že do oběhu jím vedená společnost předá zatím 25 nových sedanů, již brzy bude dodávat několik stovek vozů za týden a později 1 000 aut týdně příští kvartál. Cena auta má začínat na zhruba 130 000 dolarech (2 700 000 korun).

Na prezentaci Musk také uvedl, že automobilka stopla Model S Plaid+, který měl mít ještě větší dojezd, a to zhruba o 30%. Původní cena se měla vyšplhat k 150 000 dolarům (3 150 000 korun).


Zdroj: electrek.co

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace