VIDEO: Elektrické Drako GTE řádí na sněhu

VIDEO: Elektrické Drako GTE řádí na sněhu
Autor fotografie: Dgd2005, CC BY-SA 4.0|Popisek: Drako GTE
30 / 03 / 2021, 18:00

Kalifornský start-up Drako Motors stojí za vývojem elektrického supersportu Drako GTE, které je testováno i na sněhu.

 

                                 

                                                                         Video: YouTube

Kalifornská společnost Drako Motors vypustila zajímavé video svého prvního elektrického vozu Drako GTE, který kalifornský start-up představuje a od něhož si také mnoho slibuje. Společnost uvolnila záběry ukazující, jak si Drako GTE počíná na sněhu, v jehož podmínkách je také testován.

Vůz za předpokládanou cenu 1,2 milionu dolarů pak rozhodně vypadá zajímavě, nicméně bude určen jen pro úzkou skupinu zájemců vzhledem k ceně. Čtyřdveřový supersport je osazen celkem čtyřmi elektromotory o výkonu 1 200 koní, maximální rychlost činí okolo 330 km/h. Baterie má kapacitu 90 kWh, na jedno nabití má vůz ujet 320 km. S vozem je možné provést i otočku na místě.

Drako Motors představuje svůj supersport jako limitovanou značku, předpokladem je vyrobit pouze 25 kusů tohoto exkluzivního automobilu. Ten by mohl dorazit ke svým zákazníkům již tento rok. Zákazník, jenž chce od supersportu především výkon, dobrou ovladatelnost a komfort, si může příjít s vozem Drako GTE na své.

 

Zdroj: electrek.co

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.