VIDEO: GM představuje elektrický Hummer EV

VIDEO: GM představuje elektrický Hummer EV
Autor fotografie: GM|Popisek: Elektrický Hummer SUV
05 / 04 / 2021, 16:30

Cena vozu má začínat na 80 000 dolarech, ale zákazníci si na elektrický Hummer budou muset ještě nějakou dobu počkat.

 

                                   

                                                                        Video: YouTube

Po vozu elektrickém Hummeru ve verzi pick-up nyní GM představila elektrický Hummer EV, který na něj navazuje. Automobilka uvedla i cenu své novinky, která má začínat na 80 000 dolarech, nicméně druhým dechem dodává, že bude ještě nějakou dobu trvat, než se vůz dostane na trh. Předpokladem je, že si zájemci koupí auto až v roce 2023, a to ve verzi Edition 1. Vozy o délce 5,5 metru se budou vyrábět v americkém Detroitu.

Oživení známé značky jako elektrického brandu je považováno odborníky jako důrazný a současně odvážný krok na poli elektrických vozů. Hummer v elektrické verzi má kombinovat výhody pick-upu a SUV s novými inovacemi. Designově se však elektrický Hummer velmi podobá pick-up verzi, akorát Hummer je přirozeně větší či mohutnější. Samozřejmostí bude velmi dobré zdolávání překážek a jízda náročnějším terénem. 

GM se soustředila na prostornost auta, úložný prostor, jízdní vlastnosti a přirozeně také výkon. Verze se třemi motory bude mít výkon 830 koní a jeho předpokládaná cena má činit zhruba 110 000 dolarů.  Podle dostupných informací z 0 na 100 km/h se vůz dostane za 3.5 sekundy. Verze s nejsilnější baterií umožní vozidlu, aby na jedno nabití urazilo vnecelých 500 kilometrů.

Vůz se pak bude moci chlubit tzv. krabí chůzí. To znamená, že pokud řidič aktivuje na palubové desce režim krabí schůze, všechna čtyři kola se stočí v podstatě do jednoho směru, diagonální pozice a auto se bude pohybovat jako krab. GM uvedla, že i takový režim má v terénu v určitých ,,nekomfortních" situacích svůj smysl. 

V roce 2023 tedy uvidíme, jak elektrický Hummer, na nějž se GM rozhodl vsadit, přesvědčí zákazníky.

 

Zdroj: electrek.co

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.