VIDEO: Inspirováno X-Meny. Jeep představil koncept nového elektrického off-roadu s manuální převodovkou

VIDEO: Inspirováno X-Meny. Jeep představil koncept nového elektrického off-roadu s manuální převodovkou
Autor: Jeep|Popisek: Jeep Wrangler Magneto
24 / 03 / 2021, 18:00

Wrangler Magneto, tak zní koncept elektrického vozu od Jeepu.

Jeep se při názvu nového elektrického off-roadu zřejmě inspiroval slavnou filmovou sérií X-Men. Automobilka představila svou novinku - Wrangler Magneto zatím ve fázi konceptu, což jinými slovy znamená, že na hotové auto se bude muset zákazník ještě poměrně dlouhou dobu počkat, možná několik let. Zatím nejsou známé informace, v jakém období by Jeep chtěl vůz zavést do výroby, ale koncept zatím nevypadá vůbec špatně.

                                   

                                                                         Video: YouTube

Počítá se s tím, že Magneto bude tichým, rychlým vozem, s vynikajícími jízdními charakteristikami s důrazem na ekologičnost provozu. Design vychází z vozu Wrangler Rubicon, představeného v roce 2020, ale Magneto bude mít elektrický motor a nabídne předpokládaný výkon 285 hp. Jeep zveřejnil informaci, že auto zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,8 sekund.

Podle automobilky Jeep, která nové vozidlo vyvíjí, bude Magneto vybaveno 800 voltovým nabíjecím systémema mít manuální šestistupňovou převodovku, která není u elektrických aut úplně obvyklá. Nicméně Ford už například představil koncept celoelektrického vozu Mustang Lithium v roce 2019, jež je rovnež vybaveno šestistupňovou převodovkou.

Jeep zatím nezveřejnil, jakou vzdálenost Magneto urazí na jedno nabití, protože vůz je stále ve fázi konceptu. Baterie budou mít kapacitu 70 kWh.

 

Zdroj: The Verge

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace