VIDEO: Nový elektrický kamion Tesla Semi prochází testy. Výroba má být po odkladech zahájena tento rok

VIDEO: Nový elektrický kamion Tesla Semi prochází testy. Výroba má být po odkladech zahájena tento rok
Autor: Korbitr, public domain|Popisek: Dva prototypy Tesla Semi
15 / 03 / 2021, 08:00

Nový elektrický kamion od Tesly, dlouho očekávaná novinka, ohlášená před několika lety, prochází testovací fází.

Je známo, že Tesla ani v době koronavirové nezahálí a pilně pracuje na svých projektech. Jedním z nich  je i dlouho očekávaný elektrický kamion, který prochází testovací fází. Na druhé straně projekt již stačil nabrat poměrně velké zpoždění.

Dva koncepty vozidla Tesla Semi byly odhaleny v roce 2017, v březnu 2018 Tesla oznámila, že tahač je testován s reálným nákladem. V roce 2019 pak Tesla uvedla, že výroba bude spuštěna v roce 2020. Nyní se počítá se s tím, že výroba má být zahájena až v tomto roce.

Na trh má podle Tesly přijít dvě varianty kamionu - první bude mít dojezd necelých 480 km, druhá, dražší verze tahače, pak s výkonnější baterií bude schopná ujet až přes 800 km. Akumulátor vozidla je zabudován do podvozku. Baterie se má podle Tesly dobít za pouhých 30 minut.

Design elektrického kamionu je futuristický, a možno říct že nadčasový. Interiér vozidla působí minimalistickým dojmem, vše je ergonomicky uzpůsobeno pohodlí řidiče. V interiéru bude mít řidič k dispozici dva velké displeje - jeden bude sloužit jako navigace, druhý pak bude udávat důležité údaje kamionu.

Samozřejmostí je pak ekologický provoz nového kamionu, jak sliboval dříve Elon Musk. Tesla Semi bude schopná zvýšit rychlost z nuly na stovku za pouhých 5 sekund bez nákladu, s ním pak za 20 sekund. Co se týče ceny kamionu, Tesla odhaduje, že verze, která bude mít dojezd 480 km, bude stát 150 000 dolarů, a verze s dojezdem 800 km, pak 180 000 dolarů. 

Tak doufejme, že Tesla dostojí svým slibům a výroba bude skutečně zahájena po několika odkladech již v tomto roce.

 

Zdroj: electrek.co

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace