VIDEO: Zažívají čínští vlastníci automobilů Tesla policejní šikanu?

VIDEO: Zažívají čínští vlastníci automobilů Tesla policejní šikanu?
Autor fotografie: Johannes Maximilian, Wikimedia Commons|Popisek: Tesla Model 3
24 / 04 / 2021, 17:00

V ovzduší nehody vozu Tesla, který havaroval v Číně, a při které zemřel jeden člověk, jsou zastavováni tamní majitelé automobilů Tesla na dálnici policií v Kantonu. Informoval o tom server electrek.co.

Vlastníci automobilů v Číně neprožívají zrovna dobré časy. Podle serveru electrek.co jsou totiž zastavováni na dálnici policií ve městě Kanton z ,,bezpečnostních důvodů".

Děje se tak v době, kdy došlo k havárii modelu S v Texasu, při níž zahynuli dva lidé, a také nehodě v samotné Číně, pulzujícím městě Kantonu na jihu země. Vůz měl ztratit kontrolu, když narazil do bariéry a okamžitě začal hořet. Jedna osoba při havárii zahynula.

V návaznosti na tyto události si čínští majitelé Tesel stěžují, že jsou zastavováni policií na dálnici v Kantonu a své zkušenosti pak zveřejňují na sociálních sítích. Někteří z nich to považují za zbytečnou šikanu. A jak informuje server electrek.co, vypadá to, že policie dokonce blokuje vozy Tesla, aby mohly pokračovat dál v jízdě na dálnici z již zmíněných ,,bezpečnostních důvodů".

Některá média poukazují na fakt, že se Tesly znelíbily i některým čínským politickým činitelům od té doby, kdy nespokojená žena dala hlasitě najevo svůj protest na výstavě Auto Shanghai 2021 proti vozům Tesla, když křičela, že Tesla je ,,neviditelný zabiják" a že brzdy auta nefungují spolehlivě. Později byla žena identifikována jako zákaznice Tesly, která si již dříve stěžovala to, že vůz má problémy s brzdami, které vedly k nehodě jejího otce.

V krajním případě by tak mohlo dojít k zastavení boomu s elektrickými auty v Číně, který je největším trhem s touto komoditou na světě. Na druhé straně to však není příliš pravděpodobné a jedná s spíš o momentální sérii nešťastných incidentů, kdy se ,,protiteslovské" nálady postupně zřejmě rozplynou.

 

Zdroj: electrek.co

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.