Absurdní výroky ruského mluvčího: Jako první měla na Donbase zaútočit Ukrajina, její úmysly jsme zmařili ,,speciální operací"

Absurdní výroky ruského mluvčího: Jako první měla na Donbase zaútočit Ukrajina, její úmysly jsme zmařili ,,speciální operací&quote;
Autor fotografie: Foto: redakce
09 / 03 / 2022, 11:00

,,Speciální vojenská operace", jak ji Vladimir Putin eufemisticky pojmenoval, měla podle ruského mluvčího ministerstva obrany zmařit rozsáhlou ofenzivu proti Luhanské a Doněcké lidové republice, která měla připadnout na březen 2022.

Svéráznou obhajobu ruské invaze na Ukrajinu zvolil mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov. Ten prohlásil, že vpád na Ukrajinu zabránil rozsáhlé ofenzivě, kterou chystal Kyjev na Donbas a Ruskem uznané samozvané republiky.

„Speciální vojenská operace ruských ozbrojených sil, prováděná od 24. února, zmařila rozsáhlou ofenzívu ukrajinských jednotek směřující na Luhanskou a Doněckou lidovou republiku, které nekontroluje Kyjev, v březnu tohoto roku,“ řekl Konašenkov.

Dokazovat tuto skutečnost mají tajné dokumenty, které se dostaly do ruských rukou v probíhající invazi na Ukrajinu. Podle nich je také možné, že do údajného útoku ukrajinské armády na zmíněné republiky byly zapojeny USA a NATO. Podle Konašenkova však zatím není známo, do jaké míry byly Spojené státy a NATO do operace směřující na Donbas angažovány.

Vladimir Putin oznámil 24. února provedení ,,speciální vojenské operace" na Ukrajině, kdy požádaly o pomoc vůdcové samozvaných republik na Donbase. Podle Putina mají ruské jednotky provést ,,demilitarizaci a denacifikaci" Ukrajiny bez trvalé okupaci země.

Zdroj: TASS, The Print

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.