Absurdní výroky ruského mluvčího: Jako první měla na Donbase zaútočit Ukrajina, její úmysly jsme zmařili ,,speciální operací"

Absurdní výroky ruského mluvčího: Jako první měla na Donbase zaútočit Ukrajina, její úmysly jsme zmařili ,,speciální operací&quote;
Autor fotografie: Foto: redakce
09 / 03 / 2022, 11:00

,,Speciální vojenská operace", jak ji Vladimir Putin eufemisticky pojmenoval, měla podle ruského mluvčího ministerstva obrany zmařit rozsáhlou ofenzivu proti Luhanské a Doněcké lidové republice, která měla připadnout na březen 2022.

Svéráznou obhajobu ruské invaze na Ukrajinu zvolil mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov. Ten prohlásil, že vpád na Ukrajinu zabránil rozsáhlé ofenzivě, kterou chystal Kyjev na Donbas a Ruskem uznané samozvané republiky.

„Speciální vojenská operace ruských ozbrojených sil, prováděná od 24. února, zmařila rozsáhlou ofenzívu ukrajinských jednotek směřující na Luhanskou a Doněckou lidovou republiku, které nekontroluje Kyjev, v březnu tohoto roku,“ řekl Konašenkov.

Dokazovat tuto skutečnost mají tajné dokumenty, které se dostaly do ruských rukou v probíhající invazi na Ukrajinu. Podle nich je také možné, že do údajného útoku ukrajinské armády na zmíněné republiky byly zapojeny USA a NATO. Podle Konašenkova však zatím není známo, do jaké míry byly Spojené státy a NATO do operace směřující na Donbas angažovány.

Vladimir Putin oznámil 24. února provedení ,,speciální vojenské operace" na Ukrajině, kdy požádaly o pomoc vůdcové samozvaných republik na Donbase. Podle Putina mají ruské jednotky provést ,,demilitarizaci a denacifikaci" Ukrajiny bez trvalé okupaci země.

Zdroj: TASS, The Print

Tagy článku