Amnesty International k policejnímu násilí v České republice

Amnesty International k policejnímu násilí v České republice
Autor: Česká televize|Popisek: Podezření z nepřiměřeného použití síly policie u squatu Klinika
31 / 12 / 2014, 11:30

31.12.2014 / Po dlouhé době se Česká republika ocitla v hledáčku Amnesty International monitorující porušování lidských práv ve světě. Byla tak přiřazena k zemím jako Gambie, Afganistan, Irák, Irán, Sýrie, Čína, Maroko, Súdán, Nigérie, Uzbekistán, Ázerbájdžán, kde dochází k nejkřiklavějším případům ohrožení lidí zvůlí moci.
Foto: Česká televize

Stranou pozornosti českých médií zůstala výzva Amnesty International, aby české úřady okamžitě a důkladně prošetřily okolnosti rozehnání shromáždění a podezření z nepřiměřeného použití síly policejních těžkooděnců při demonstraci v Praze 13. prosince. Publikována byla na stránkách Amnesty International 17. prosince. Ve stejný den se s žádostí o důkladné prošetření jednání policie při zásahu proti demonstrantům Amnesty obrátila na ministra vnitra a policejního prezidenta.

Celý text uveřejněný na stránkách Amnesty International si můžete přečíst zde.

Psali jsme také:

Raději smrt než znásilňování

Za homosexualitu hrozí v Gambii nově i trest smrti

Desetiletá znásilněná dívka má být zabita kvůli zahanbení rodiny. Zastavme to.

Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti

Čeho se nejvíc bojí lidé v různých zemích světa?

Íránský spisovatel odsouzen k trestu smrti za nenávist k Bohu

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace