Černochová: Chci více nakupovat od domácích výrobců. Armádní projekty by měly být konzultovány s Hospodářskou komorou

Černochová: Chci více nakupovat od domácích výrobců. Armádní projekty by měly být konzultovány s Hospodářskou komorou
Autor fotografie: FB Jany Černochové|Popisek: Jana Černochová
13 / 04 / 2022, 20:00

Podle ministryně obrany Jany Černochové by se měly upřednostňovat nákupy vojenského materiálu od českých výrobců. Na setkání s vedoucími představiteli Hospodářské komory (HK) Černochová prohlásila, že chce obranné projekty konzultovat také s ní.

Ministryně obrany Jana Černochová má za správné, aby se důležité armádní projekty konzultovaly také s Hospodářskou komorou (HK), prohlásila to na dnešním brífinku před jednáním s vedoucími činiteli této instituce, mezi nimiž nechyběl ani prezident HK Vladimír Dlouhý či předseda sekce obranného průmyslu HK Lubomír Kovařík.

Pokud by se projednávaly strategické projekty také s HK, mohl by z toho profitovat jak český obranný sektor, tak i samotný stát.

Na společném brífinku s představiteli HK Černochová také zmínila, že důležitou roli hraje především rychlost, jak se připravovat na další možné krize v budoucnu. ,,Všichni jsme tady ověřili, že skutečně záleží i na té rychlosti, protože celý svět nevyjímaje Českou republiku, se dostává do situace, kdy vlastně rychlejší vyhrává. Kdo si v rychlejším čase nakontraktuje nějaké zakázky, které v budoucnu bude moci čerpat, ten je bude mít za nějakých podmínek relativně výhodných," uvedla ministryně obrany.

Černochová hovořila v této souvislosti o tom, že je důležité, aby se upřednostňovaly do budoucna nákupy vojenského materiálu od domácích firem. Ministryně obrany chce pak s HK průběžně seznamovat s legislativními plány a také s plány dalších armádních nákupů tím způsobem, aby pro velké strategické projekty mohly mít tuzemští výrobci již připravené potřebné kapacity a prostředky.

Zdroj: ČT24, mocr.army.cz

Tagy článku