Černochová: Chci více nakupovat od domácích výrobců. Armádní projekty by měly být konzultovány s Hospodářskou komorou

Černochová: Chci více nakupovat od domácích výrobců. Armádní projekty by měly být konzultovány s Hospodářskou komorou
Autor fotografie: FB Jany Černochové|Popisek: Jana Černochová
13 / 04 / 2022, 20:00

Podle ministryně obrany Jany Černochové by se měly upřednostňovat nákupy vojenského materiálu od českých výrobců. Na setkání s vedoucími představiteli Hospodářské komory (HK) Černochová prohlásila, že chce obranné projekty konzultovat také s ní.

Ministryně obrany Jana Černochová má za správné, aby se důležité armádní projekty konzultovaly také s Hospodářskou komorou (HK), prohlásila to na dnešním brífinku před jednáním s vedoucími činiteli této instituce, mezi nimiž nechyběl ani prezident HK Vladimír Dlouhý či předseda sekce obranného průmyslu HK Lubomír Kovařík.

Pokud by se projednávaly strategické projekty také s HK, mohl by z toho profitovat jak český obranný sektor, tak i samotný stát.

Na společném brífinku s představiteli HK Černochová také zmínila, že důležitou roli hraje především rychlost, jak se připravovat na další možné krize v budoucnu. ,,Všichni jsme tady ověřili, že skutečně záleží i na té rychlosti, protože celý svět nevyjímaje Českou republiku, se dostává do situace, kdy vlastně rychlejší vyhrává. Kdo si v rychlejším čase nakontraktuje nějaké zakázky, které v budoucnu bude moci čerpat, ten je bude mít za nějakých podmínek relativně výhodných," uvedla ministryně obrany.

Černochová hovořila v této souvislosti o tom, že je důležité, aby se upřednostňovaly do budoucna nákupy vojenského materiálu od domácích firem. Ministryně obrany chce pak s HK průběžně seznamovat s legislativními plány a také s plány dalších armádních nákupů tím způsobem, aby pro velké strategické projekty mohly mít tuzemští výrobci již připravené potřebné kapacity a prostředky.

Zdroj: ČT24, mocr.army.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace