Další pohroma pro Rusy. Ukrajinské letectvo při útoku na základnu vojáků zlikvidovalo 80 okupantů

Další pohroma pro Rusy. Ukrajinské letectvo při útoku na základnu vojáků zlikvidovalo 80 okupantů
Autor fotografie: manhhai, flickr (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
05 / 01 / 2023, 09:15

Základna ruských vojáků ve městě Tokmak, které se nachází v Záporožské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, byla zničena, oznámil ve středu generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny. Dodal, že při útoku bylo zabito nebo zraněno asi 80 ruských okupantů. Je to v krátkém sledu další velká ztráta Rusů poté, co budovu s ruskými branci zasáhly v novém roce rakety amerického systému HIMARS.

Velitelství ukrajinské armády ve středu oznámilo, že byl 3. ledna potvrzen požár u soustředění živé síly a vojenské techniky okupantů u obce Tokmak v Záporožské oblasti. „Ztráty nepřítele činily asi 80 zraněných a zabitých vojáků,“ bylo uvedeno v prohlášení. ,,Při úterním úderu byla také zlikvidována část techniky ruské armády používané v Záporoží," oznámilo komuniké štábu na sociálních sítích.

„Během dne naše letectvo provedlo 17 leteckých útoků na oblasti, kde se útočníci soustředili, a také 4 letecké útoky na nepřátelské protiletadlové raketové systémy,“ uvádí se v prohlášení.

Bylo také zmíněno, že ve středu Rusové pokračovali v leteckých útocích v Doněcké oblasti. „Nepřítel se soustředí na ofenzivu na města Lyman, Bachmut a Avdijivka v Doněcké oblasti. V Chersonské a Záporožské oblasti se zaměřuje na udržování obranných pozic,“ uvedlo ukrajinské velení.

Jednotky raketových sil a dělostřelectva sil územní obrany v aktuální den poškodily požárem velitelské stanoviště, dvě oblasti koncentrace živé síly a vojenské techniky a nepřátelský muniční sklad.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku