Další tvrdá rána pro Putina. Ukrajinský odstřelovač mu zlikvidoval generálmajora

Další tvrdá rána pro Putina. Ukrajinský odstřelovač mu zlikvidoval generálmajora
Autor fotografie: Foto: redakce
03 / 03 / 2022, 19:45

V probíhající rusko-ukrajinské válce zaznamenali obránci velmi ,,cenný úlovek". Podařilo se jim zlikvidovat generálmajora Andreje Suchověckého, o něhož se postaral ukrajinský odstřelovač. O úmrtí generálmajora informoval britský deník Daily Mail.

Rusku se zatím nedaří naplňovat cíle, které si před válkou s Ukrajinou stanovilo. Nejenže mělo Rusko přijít již o téměř 9 000 vojáků (oficiálně přiznává pouze 498), nyní byl zabit generálmajor Andrej Suchověckij. Smrt potvrdil jeho kolega Sergej Čipilev na Twitteru a velitel zemřel během ,,speciální operace", jak Čipilev poznamenal, což je oficiální název pro ruský vpád na Ukrajinu. Ukrajinská televize Nexta rovněž potvrdila, že ruský generálmajor je po smrti.

I když Čipilev potvrdil smrt vysokého vojenského činitele, ruské ministerstvo obrany tak zatím neučinilo.

Suchověckij, který velel letecké útočné horské divizi, měl zemřít rukou ukrajinského snipera, nicméně okolnosti likvidace generálmajora zatím nejsou známé.

Ukrajincům se podařilo zlikvidovat v krátké době dalšího vysokého vojenského představitele. Před několika dny média informovala o tom, že rukou Ukrajinců měl padnout také elitní voják a blízký spolupracovník čečenského prezidenta Magomeda Kadyrova Magomed Tušajev.

Zdroj: Daily Mail, The Independent

Tagy článku