Dcera Putinova ideologa Dugina zabita při atentátu na svého otce

Dcera Putinova ideologa Dugina zabita při atentátu na svého otce
Autor fotografie: foto: Fars Media Corporation; CC BY 4.0|Popisek: Alexandr Dugin
21 / 08 / 2022, 08:00

Třicetiletá Darja Duginová zemřela v plamenech; její otec, filozof Alexandr Dugin, který je považován za původní zamýšlený cíl útočníků, prý zděšeně sledoval událost z bezprostřední blízkosti. Dcera filozofa, který je všeobecně považován za velmi vlivného nacionalistického ideologa ruského prezidenta Vladimira Putina, zahynula, když auto, které řídila, explodovalo v sobotu večer poblíž Moskvy.

Třicetiletá Darja Duginová zemřela, když vozidlo vzplálo, vyjelo ze silnice a po narazilo do překážky. Její otec Alexandr Dugin byl pravděpodobně zamýšleným cílem, protože to byl právě jeho vůz, který podle zdrojů agentury Tass řídila.

Jeden z rodinných přátel řekl agentuře Tass, že Dugin a jeho dcera se měli vracet z hudebního festivalu ve stejném autě, ale otec se na poslední chvíli rozhodl cestovat odděleně. Orgány činné v trestním řízení agentuře potvrdily, že žena, která řídila SUV, zahynula při výbuchu vozidla v obci Bolšij Vjazemy.

Neověřené video údajně zachycuje Dugina na kraji silnice, jak sleduje hořící vozidlo, zatímco přijíždějí záchranné složky.

Dugin je prominentní ultranacionalista, který bývá označován za "Putinův mozek". Je považován za člověka, který má silný vliv na světonázor ruského vůdce a je klíčovou postavou ideologie, kterou Kreml prosazuje, uvedla BBC. Nedrží však žádnou oficiální pozici.

Sama Duginová byla známou novinářkou a podporovala invazi na Ukrajinu. Začátkem letošního roku na ni USA a Velká Británie uvalily sankce za to, že se podílela na online "dezinformacích" ohledně této války. Letos na jaře označila Ukrajince za „podlidi“ a vyzvala k „vyhlazení“ ukrajinské identity.

Zdroj: TASS, BBC, tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.