Drama v belgickém La Louvière: řidič navedl vozidlo do lidí sledujících karneval. Čtyři lidé zemřeli

Drama v belgickém La Louvière: řidič navedl vozidlo do lidí sledujících karneval. Čtyři lidé zemřeli
Autor fotografie: Pixabay
20 / 03 / 2022, 11:30

Dnes kolem páté hodiny ranní navedl ve vsi Strépy-Bracquegnies u belgického města La Louvière řidič vozidlo do skupiny lidí, kteří se účastnili místního karnevalového shromáždění. Podle starosty La Louvière Jacquesa Goberta zemřeli čtyři lidé, dvanáct bylo vážně zraněno a asi dvacet lehce.

V raních hodinách během karnevalu ve Strépy-Bracquegnies z ničeho nic do davu, který sledoval tradiční karnevalové „shromáždění Gillesů“, vjelo osobní vozidlo. Zprávy citující starostu města uvádějí čtyři mrtvé, dvanáct těžce zraněných a dvacet lehce zraněných.

video: youtube

V nemocnici Jolimont byla vyhlášena pohotovost. Jako posily byli povoláni lékaři mimo službu. V nemocnici je v současné době několik zraněných osob, z toho čtyři na jednotce intenzivní péče.

Okolnosti tragédie nejsou dosud známy. Podezřelý, který z místa činu ujížděl, byl zatčen, jak uvedl starosta Jacques Gobert: "Nemám slov, je to hrůza. Když jsem přijel na místo nějakou dobu po katastrofě, viděl jsem ta těla roztroušená na silnici, trpící lidi... Nedokážete si představit, že by se něco takového mohlo stát, a bohužel se to děje... Nemám slov, je to dramatické." Policie uvedla, že automobil nebyl před incidentem pronásledován. Ve vozidle zřejmě bylo víc osob. Jejich identita nebyla zveřejněna.

Na místo přijelo celkem osm sanitek. Starosta aktivoval krizový plán obce. Bylo otevřeno psychologické centrum. "Rodinám jsme dali k dispozici městskou sportovní halu a byla také aktivována služba pomoci obětem," řekl Jacques Gobert. Bude uspořádána tisková konference.

Karnevalu se zúčastnil i moderátor Bel RTL Fabrice Collignon. Vypráví, čeho byl svědkem: "Byli jsme u shromažďování Gillesů, chodili jsme od domu k domu. Byli jsme v dlouhé rovné řadě a bylo tam asi 150 lidí. Slyšeli jsme obrovský hluk, který vycházel zpoza přihlížejících, a auto doslova vjelo do skupiny lidí. Byla to scéna, o které jsem si myslel, že ji v životě neuvidím. Auto zrychlilo, a než jsme si uvědomili, že se něco děje, byli všichni na zemi. Lidé křičeli. Hrála se hudba, lidé se usmívali, a o tři vteřiny později se ozval křik. Bylo to hrozné.“

Zdroj: Rtl.be; ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.