Kličko: Ruští vojáci se nikdy nezmocní Kyjeva

Kličko: Ruští vojáci se nikdy nezmocní Kyjeva
Autor fotografie: Foto: redakce
08 / 03 / 2022, 13:00

Konflikt na Ukrajině pokračuje v plné intenzitě, do obrany napadené země se zapojil také starosta Kyjeva Vitalij Kličko, bývalý úspěšný sportovec, který je odhodlaný vytrvat až do samého konce. Podle něho se ruští vojáci nikdy nezmocní Kyjeva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek varoval, že ruští vojáci provedou brzy útok na Kyjev a je potřeba napnout veškeré síly k tomu, aby bylo město před nájezdem invazorů ubráněno. Očekávalo se, že právě Kyjev v prvních dnech ruského náporu padne, ale nestalo se tak a město se úspěšně brání ruským invazorům.

Pokud si je někdo jistý, že ruští vojáci nikdy neovládnou ukrajinskou metropoli Kyjev, je to právě jeho starosta Vitalij Kličko, bývalý úspěšný boxer, nyní politik, a v nové roli také obránce Kyjeva. Podle Klička obsazení a kontrolu Kyjeva znemožní sami obyvatelé Kyjeva. Kličkovu víru posiluje každý den mnoho dobrovolníků, kteří v Kyjevě staví zábrany, aby byl znesnadněn postup ruských vojáků. Pro lepší komunikaci a koordinaci jednotlivých kroků vznikají na určených místech i checkpointy.

Podle Klička se dobrovolníci rekrutují z řad různých profesí, nechybí mezi nimi například herci, lékaři či hudebníci. ,,Je to velká vlna patriotismu. Každý muž ve městě je připraven bránit svou rodinu, připraven bojovat." říká k tomu bývalý úspěšný boxer. ,,Máme velkou motivaci, protože bráníme naše rodiny, děti, domy a budoucnost," podotýká k tomu Kličko. Není to totiž boj o jednu zemi, jak říká, ale za hodnoty, principy a demokracii.

Podle něho projevují ukrajinští vojáci a dobrovolníci nadále vysokou morálku, i když stojí proti ruské výrazné početní přesile. ,,Ukazujeme skvělé dovednosti a vůli k vítězství," říká Kličko, který nepochybuje, že z konfliktu, který se však může protáhnout na velmi dlouhou dobu, vyjde Ukrajina jako vítěz.

 

Zdroj: cbc.ca, cbsnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.