Mladí Rusové protestovali v Moskvě. Proti posílání západních zbraní na Ukrajinu

Mladí Rusové protestovali v Moskvě. Proti posílání západních zbraní na Ukrajinu
Autor fotografie: foto: Kremlin.ru; CC BY 4.0|Popisek: Šojgu a Putin
17 / 08 / 2022, 13:00

Ruští "aktivisté" protestovali před velvyslanectvím Spojeného království a USA v Moskvě proti "zločinům na civilistech na Donbase." Demonstranti, většinou mladí lidé, požadovali, aby západní země přestaly posílat zbraně na Ukrajinu.

Na sociálních sítích kolují záběry z pondělního protestu v Moskvě. Účastníci přinesli před americké a britské velvyslanectví transparenty, na nichž byli zobrazeni zmrzačení ruští vojáci, kteří byli zraněni při invazi na Ukrajinu. "Aktivisté" požadovali, aby západní země přestaly Kyjevu dodávat smrtící zbraně, které "zabíjejí jejich vojáky." Vyjádřili také podporu "civilistům na Donbase, kteří se stali oběťmi protipěchotních min používaných ukrajinskou armádou."

Ruská propaganda v popisu akce uvádí, že "ruští mladíci vyšli na náměstí před americkou a britskou ambasádu v Moskvě, aby jim připomněli, že Ukrajina používá proti civilistům na Donbasu zbraně zakázané Ženevskou konvencí a Západ mlčí." Ve skutečnosti je to ruská armáda, kdo útočí na Ukrajinu zakázanými termobarickými, fosforovými a kazetovými bombami.

"Představte si, kolik starých lidí, žen a dětí trpělo. Podívejte se na tyto plakáty, důkaz krutosti a bezohlednosti ukrajinských nacistů. Nezapomeneme a neodpustíme jim!" - zněla hesla na shromáždění.

 Zdroj: Донбасс Сегодня, tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.