Nepovedená oslava narozenin: Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin byl zraněn při ostřelování ukrajinského Doněcku

Nepovedená oslava narozenin: Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin byl zraněn při ostřelování ukrajinského Doněcku
Autor fotografie: Roskosmos, CC BY-SA 4.0 |Popisek: Dmitrij Rogozin
22 / 12 / 2022, 07:00

Dmitrij Rogozin, bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos a současný bezpečnostní poradce Kremlu, utrpěl zranění při ostřelování okupovaného Doněcku. Zranění jej podle dostupných informací neohrožuje na životě.

Bezpečnostní poradce Kremlu Dmitrij Rogozin byl zraněn při ostřelování okupovaného ukrajinského Doněcku. V kritický okamžik se nacházel v hotelu s další skupinou vojenských poradců, Rogozin zde měl slavit své 59. narozeniny, uvedla ruská agentura TASS.

Zranění jej nemá ohrožovat na životě, v současné chvíli je hospitalizován. Zraněn byl i Rogozinův doprovod.

Podle agentury TASS byl hotel vybrán Ukrajinci jako cíl a palba měla být vedena ze samohybné houfnice Caesar ráže 155 mm. Ty si pořídí do výzbroje také česká armáda, smlouva na jejich pořízení bylapodepsána ministerstvem obrany minulý rok.

Rusové podnikli noční akce, při nichž byl ostřelován Bachmut a Avdijivka. Právě do Bachmutu, kde se vedou nyní těžké poziční boje, zavítal rovněž ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, aby zde vyznamenal vojáky. Následně se přesunul do USA, aby zde konzultoval další pomoc se svým americkým protějškem Joem Bidenem.

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace