Nepovedená oslava narozenin: Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin byl zraněn při ostřelování ukrajinského Doněcku

Nepovedená oslava narozenin: Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin byl zraněn při ostřelování ukrajinského Doněcku
Autor fotografie: Roskosmos, CC BY-SA 4.0 |Popisek: Dmitrij Rogozin
22 / 12 / 2022, 07:00

Dmitrij Rogozin, bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos a současný bezpečnostní poradce Kremlu, utrpěl zranění při ostřelování okupovaného Doněcku. Zranění jej podle dostupných informací neohrožuje na životě.

Bezpečnostní poradce Kremlu Dmitrij Rogozin byl zraněn při ostřelování okupovaného ukrajinského Doněcku. V kritický okamžik se nacházel v hotelu s další skupinou vojenských poradců, Rogozin zde měl slavit své 59. narozeniny, uvedla ruská agentura TASS.

Zranění jej nemá ohrožovat na životě, v současné chvíli je hospitalizován. Zraněn byl i Rogozinův doprovod.

Podle agentury TASS byl hotel vybrán Ukrajinci jako cíl a palba měla být vedena ze samohybné houfnice Caesar ráže 155 mm. Ty si pořídí do výzbroje také česká armáda, smlouva na jejich pořízení bylapodepsána ministerstvem obrany minulý rok.

Rusové podnikli noční akce, při nichž byl ostřelován Bachmut a Avdijivka. Právě do Bachmutu, kde se vedou nyní těžké poziční boje, zavítal rovněž ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, aby zde vyznamenal vojáky. Následně se přesunul do USA, aby zde konzultoval další pomoc se svým americkým protějškem Joem Bidenem.

Zdroj: TASS

Tagy článku