Neznámý dron zaútočil na velení Ruské flotily v Sevastopolu, oslavy Dne námořnictva se ruší

Neznámý dron zaútočil na velení Ruské flotily v Sevastopolu, oslavy Dne námořnictva se ruší
Autor fotografie: flickr (public domain)|Popisek: Bayraktar TB2 (ilustrační obrázek)
31 / 07 / 2022, 09:00

Oslavy Dne námořnictva musely být zrušeny, neznámý dron totiž zaútočil na velení Ruské flotily v Sevastopolu.

V Sevastopolu zaútočil dron na velitelství Černomořské flotily námořních sil Ruské federace. Oznámil to guvernér Sevastopolu Michail Razvožajev. Zraněno bylo podle něho pět lidí - zaměstnanců centrály.

Razvožajev na sociální síť Telegram v neděli napsal, že ,,ukrajinští nacionalisté zmařili naše oslavy Dne námořnictva." Po provedení útoku nejsou hlášeni žádní mrtví. Útok připadl na ruský svátek – Den námořnictva.

Všechny slavnostní akce ke Dni námořnictva v Sevastopolu byly zrušeny, guvernér žádá obyvatele města, aby zůstali doma. FSB místo činu vyšetřuje.

Razvožajev se domnívá, že dron patřil ukrajinským ozbrojeným silám.

Zdroj: Radio Svobodná Evropa, TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.