Obávaná ruská ostrostřelkyně se 40 zářezy konečně dopadena. Na bojišti zůstala sama a zraněná

Obávaná ruská ostrostřelkyně se 40 zářezy konečně dopadena. Na bojišti zůstala sama a zraněná
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: ilustrační obrázek
28 / 03 / 2022, 15:00

Snajperka Irina Starikova, známá také pod přezdívkou ,,Baghíra" padla do ukrajinských rukou poté, co zůstala sama a zraněná na bojišti.

Ukrajinci si připsali další významný ,,úlovek". Podařilo se jim zajmout obávanou snajperku, známější pod přezdívkou ,,Baghíra", podle černého pantera známého z Knihy džunglí. Ostrostřelkyně má mít na kontě 40 zářezů včetně civilistů. Není zatím jasné, kde přesně mělo k zajetí ženy dojít.

Stariková měla potom, co padla do rukou Ukrajinců, prohlásit, že byla ponechána sama svému osudu na bojišti, když ji nepřítel zranil.

           

                                                             

 

,,Baghíra" sloužila v jednotkách proruských separatistů v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, tam si získala pověst úspěšné a současně strachu vzbuzující snajperky.

Identita ženy však není zcela jasná. Ukrajinci sice tvrdí, že zajali Irinu Starikovou, podle srbských zdrojů se má jednat o Danijelu Lazovičovou, původem ze Srbska. Elitní snajperka měla být předtím hráčkou házené zapletenou do pašování drog. Ač se to zdá možná málo pravděpodobné, snajperka strávila podle serveru City A.M část života jako jeptiška.


Zdroj: City A.M., DailyNationToday

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.