Policisté donutili muslimku si sundat burkini na pláži v Nice

Policisté donutili muslimku si sundat burkini na pláži v Nice
Autor: redakční databáze|Popisek: pláž
25 / 08 / 2016, 07:00

Policie již v praxi řeší nařízení úřadů, které v 15 francouzských městech zakázaly tradiční muslimský koupací oděv. Nyní přímo na pláži v Nice policie nařídila přítomné ženě v burkinách, aby je před zraky ostatních sundala.

Žena dostala pokutu za to, že nerespektuje sekularismus a ,,dobré mravy". Čtyřiatřicetiletá žena, která se představila jako Siam, řekla serveru The Guardian, že seděla s rodinou na pláži, přičemž neměla v úmyslu jít do vody ani plavat.

Někteří lidí na pláži na ni křičeli, ať jde domů a někteří policii tleskali. Svědek scény, Mathilda Cousin k události řekla, že Siaminina dcera při akci policistů plakala.

Stop burkinám, rozhodl francouzský soud. Muslimům se to nelíbí, prý je porušována jejich svoboda vyznání

Zákaz burkin podporuje i francouzský premiér Manuel Valls, zákaz nošení pod pokutou platí například i v dalším známém městě Cannes a letoviska, jež se nacházejí blízko Nice: Villeneuve-Loubet či Mandelieu-la-Napoule.

žena sundavající si burkini

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: