Propagační video IS pro Palestince: "Terorizujte Židy!"

Propagační video IS pro Palestince: &quote;Terorizujte Židy!&quote;
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Záběr z videa IS
20 / 10 / 2015, 04:30

Skupina IS zahájila mediální kampaň, ve které vyzývá Palestince, aby všemi prostředky útočili proti Židům v Izraeli.

Skupina Islámský stát zveřejnila v pondělí videonahrávku, ve které volá Palestince do boje proti izraelskému obyvatelstvu a ozbrojeným silám. Při útocích mají útočit "všemi prostředky, včetně nožů, vozidel, jedů a výbušnin." 

V posledních dvou dnech IS zveřejnil šest videí, na kterých bojovníci IS, na pozadí nedávných incidentů v Izraeli, pronáší projevy s výzvou k boji Izraelcům.  Videa podporují současnou vlnu izraelsko-palestinského násilí a mají za cíl dál vystupňovat napětí v Izraeli po sérii zdánlivě náhodných útoků osamělých palestinských vlků. 

Ve videu s názvem "Návrat teroru proti Židům," chválí maskovaný bojovník IS Araby, kteří útočí na Izraelce, popisuje je jako "osamělé vlky, kteří šíří strach mezi syny Sionu."

type="text/javascript" src="//videopress.com/videopress-iframe.js">

Skupina Islámský stát jen málokdy zveřejňuje antisemitská videa, ačkoliv se netají tím, že jak křesťané tak Židé jsou pro ni "nevěřícími".  IS není na Západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy nijak organizován, ale desítky Palestinců v Gaze jsou inspirovány extremistickou ideologií IS a o islámském militantním hnutí Hamas tvrdí, že je "příliš měkké."

Zdroj: theglobeandmail.com, jihadology.net

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: