,,Generál" Putin řídí operace jako Hitler - zatím se mu nedaří

,,Generál&quote; Putin řídí operace jako Hitler - zatím se mu nedaří
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
17 / 05 / 2022, 13:00

Deník The Guardian přinesl zajímavou informaci - podle nejmenovaných západních zdrojů, na něž se odvolává, se ruský prezident Vladimir Putin osobně a se zvýšeným zájmem angažuje v řízení operací na Ukrajině. Soudě podle posledního vývoje se mu to však příliš nedaří.

Ruský prezident Vladimir Putin je osobně zainteresován v řízení operací na Ukrajině. Putin pomáhá například zjišťovat pohyb ruských jednotek na nyní strategicky důležitém Donbasu, uvedl deník The Guardian s odvoláním na nejmenované západní zdroje z vojenského prostředí.

Podle zmíněných nejmenovaných zdrojů pak Putin stále úzce spolupracuje s náčelníkem ruského generálního štábu Valerijem Gerasimovem, o němž se na druhé straně spekuluje, že jej Putin sesadil z funkce. 

Zdroje, na které se deník The Guardian odvolává, uvádí, že právě Putin s Gerasimovem se angažují v důležitých taktických rozhodnutích, které ovšem přísluší ve vojenské hierarchii plukovníkovi nebo veliteli brigády.

,,Myslíme si, že Putin a Gerasimov se angažují v provádění takových taktických rozhodnutí na úrovni, na níž by to standardně měli dělat plukovník nebo velitel brigády," cituje The Guardian své zdroje z vojenského prostředí, a jež se vztahují k situaci na východě Ukrajiny. Tam se zatím Rusům nepodařilo provést žádaný průlom a ukrajinské jednotky zde vykazují tvrdý odpor.

Vzhledem k tomu, že vojenské operace na Ukrajině neprobíhají podle původního plánu, je zvýšená osobní Putinova angažovanost ve vojenských operacích pravděpodobná.

 

Zdroj: The Guardian, Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.