Putin vrací úder. A elegantně

Putin vrací úder. A elegantně
Autor: Screenshot/Youtube.com|Popisek: Vladimir Putin
31 / 12 / 2016, 10:00

KOMENTÁŘ

Poté, co dosluhující prezident Barack Obama rozhodl o tom, že vyhostí 35 ruských diplomatů kvůli údajné aktivitě ruských hackerů před prezidentskými volbami v USA, se dalo očekávat, že ruská strana se zachová recipročně a vyhostí americké diplomaty z Ruska. Tak, jak to v diplomacii obvykle bývá.

To ostatně také navrhoval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jenže Putin s tím nesouhlasil a zachoval se v tomto případě více než prozíravě. 

Putin nejenže nevyhostí ani jednoho amerického diplomata, ale nasadil navíc ,,dlouhý nos" Obamovi, který se tak mezinárodně blamoval. Putin zachoval chladnou hlavu a ukázal jasně Obamovi, že už s ním dále nepočítá. Dokonce pozval děti amerických diplomatů na novoroční oslavy.

Ruský prezident dal svým krokem jasně najevo, že svou pozornost nasměroval na Donalda Trumpa, od něhož si slibuje výraznější zlepšení rusko-amerických vztahů. Naopak Obama tuto diplomatickou ,,miniroztržku" prohrál, což není úplně nejlepší vizitka pro odcházejícího prezidenta.

 

psali jsme: USA vypověděly 35 ruských diplomatů kvůli hackerským útokům

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace