Raketomety HIMARS poničily základnu ruských krvavých žoldáků. Zabily i ,,Putinova šékuchaře"?

Raketomety HIMARS poničily základnu ruských krvavých žoldáků. Zabily i ,,Putinova šékuchaře&quote;?
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Raketomet HIMARS
15 / 08 / 2022, 14:00

Raketomety HIMARS, jež USA dodávají Ukrajině, vydatně pomáhají napadené zemi. Nyní podle BBC pobořily základnu ruské žoldnéřské skupiny Wagnerovců ve městě Popasna.

Ruská paramilitární organizace Wagnerovci (Wagnerova skupina) okusila v neděli na vlastní kůži sílu raketometů HIMARS. Podle BBC zničily rakety základnu nájemných žoldáků v ukrajinském městě Popasna.

Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj to potvrdil na sociální síti Telegram. ,,Tentokrát úspěšný zásah zničil včera základnu Wagnerovců v Popasně ," poznamenal Hajdaj. Gubernátor dále uvedl, že počet mrtvých zatím není přesně známý.

O útoku raketometů na pozice Wagnerovců informoval i poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko na Twitteru. Heraščenko uvedl, že Ukrajinci lokalizovali základnu žoldnéřské skupiny podle fotografií, jež na sociální sítě umístil ruský propagandista Sergej Sreda.

Na sociálních sítích také kolují nepotvrzené informace, že při útoku mohl být zabit Jevgenij Prigožin, ruský oligarcha a majitel sítě restaurací, přezdívaný ,,Putinův šéfkuchař". Právě Prigožin má být těsně spojen s Wagnerovci, jež jsou považováni za soukromou armádní jednotku ruského prezidenta Vladimira Putina a rovněž strůjce zvěrstev v různých částech světa. Některé zdroje na druhé straně uvádí, že Prigožin nebyl na základně přítomen, když raketomety HIMARS zahájily palbu.

 

 

Zdroj: BBC, newsweek.com

Tagy článku