Raketomety HIMARS poničily základnu ruských krvavých žoldáků. Zabily i ,,Putinova šékuchaře"?

Raketomety HIMARS poničily základnu ruských krvavých žoldáků. Zabily i ,,Putinova šékuchaře&quote;?
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Raketomet HIMARS
15 / 08 / 2022, 14:00

Raketomety HIMARS, jež USA dodávají Ukrajině, vydatně pomáhají napadené zemi. Nyní podle BBC pobořily základnu ruské žoldnéřské skupiny Wagnerovců ve městě Popasna.

Ruská paramilitární organizace Wagnerovci (Wagnerova skupina) okusila v neděli na vlastní kůži sílu raketometů HIMARS. Podle BBC zničily rakety základnu nájemných žoldáků v ukrajinském městě Popasna.

Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj to potvrdil na sociální síti Telegram. ,,Tentokrát úspěšný zásah zničil včera základnu Wagnerovců v Popasně ," poznamenal Hajdaj. Gubernátor dále uvedl, že počet mrtvých zatím není přesně známý.

O útoku raketometů na pozice Wagnerovců informoval i poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko na Twitteru. Heraščenko uvedl, že Ukrajinci lokalizovali základnu žoldnéřské skupiny podle fotografií, jež na sociální sítě umístil ruský propagandista Sergej Sreda.

Na sociálních sítích také kolují nepotvrzené informace, že při útoku mohl být zabit Jevgenij Prigožin, ruský oligarcha a majitel sítě restaurací, přezdívaný ,,Putinův šéfkuchař". Právě Prigožin má být těsně spojen s Wagnerovci, jež jsou považováni za soukromou armádní jednotku ruského prezidenta Vladimira Putina a rovněž strůjce zvěrstev v různých částech světa. Některé zdroje na druhé straně uvádí, že Prigožin nebyl na základně přítomen, když raketomety HIMARS zahájily palbu.

 

 

Zdroj: BBC, newsweek.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace