Bílý dům se směje ruským sankcím - dovolenou v Rusku nikdo neplánoval

Bílý dům se směje ruským sankcím - dovolenou v Rusku nikdo neplánoval
Autor fotografie: By Michael Stokes - Biden9, CC BY 2.0|Popisek: Joe Biden
16 / 03 / 2022, 06:30

Moskva oznámila sankce proti americkému vedení, včetně Joe Bidena, stejně jako šéfům Pentagonu a CIA.

Rusko včera uvalilo sankce na amerického prezidenta Joe Bidena, ministra zahraničí Tonyho Blinkena, ministra obrany Lloyda Austina a deset dalších administrativních činitelů a politických osobností. Moskva uvedla, že sankce jsou recipročním opatřením, uvaleným poté, co Washington zařadil na černou listinu nejvyšší ruské vůdce, včetně prezidenta Putina.

Nejnovější přírůstky na ruském seznamu byly oznámeny Kremlem v úterý a byly popsány jako protireakce na extrémně rusofobní kurz současné americké administrativy.

Na vrcholu seznamu 13 jmen se objevuje prezident Biden, následovaný Blinkenem a Austinem. Předseda sboru náčelníků štábů generál Mark Milley, poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan, ředitel CIA William Burns a tisková tajemnice Bílého domu Jen Psaki jsou také na seznamu. Dále je tam i bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová a Bidenův syn Hunter.

Zařazení na seznam zakazuje kterémukoli z těchto lidí vstup do Ruské federace. V prohlášení Kremlu se však uvádí, že Moskva nevylučuje kontakt s americkými představiteli, "pokud budou vyhovovat našim národním zájmům".

Kremlu se ale Bílý dům slovy své tiskové tajemnice Jen Psaki vysmál.

"Nejprve bych chtěla poznamenat, že prezident Biden je "junior", takže možná sankcionovali jeho otce, ať odpočívá v pokoji," řekla Jen Psaki během svého pravidelného denního brífinku.

"Druhá věc, kterou bych řekla, je... že nikdo z nás neplánuje turistické cesty do Ruska a nikdo z nás nemá bankovní účty, ke kterým nebudeme mít přístup, takže půjdeme kupředu."

Zdroj: RT.com, Dailymail

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.