Rusové mají důvod k obavám: Na Ukrajinu dorazil elitní zabiják

Rusové mají důvod k obavám: Na Ukrajinu dorazil elitní zabiják
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Sniper (ilustrační obrázek)
10 / 03 / 2022, 11:00

Na Ukrajinu přijel elitní sniper známý pod přezdívkou Wali, který má bojové zkušenosti například z Iráku či Afghánistánu, a je připraven pomoci napadené zemi proti ruským invazorům.

Z Kanady dorazil včera na Ukrajinu elitní sniper známý jako ,,Wali". 40letý ostrostřelec má za sebou bojové zkušenosti z Afghánistánu a Iráku. Kvůli válce na Ukrajině načas opustil svou rodinu v Kanadě a je plně odhodlaný pomoci Ukrajině vyhrát válku. Zajímavostí je, že v roce 2017 jeden z jeho spolubojovníků zastřelil příslušníka Islámského státu na neuvěřitelnou vzdálenost 3 450 metrů.

Vyslyšel totiž volání prezidenta Volodymyra Zelenského, který vyzval na všechny cizince, kteří se chtějí podílet na obraně Ukrajiny, aby se připojili k ukrajinským ozbrojeným jednotkám v jakékoliv bojové roli. Wali byl kontaktován kamarádem, který organizuje na Ukrajině humanitární konvoje. Walimu sdělil, že potřebují zručného odstřelovače. ,,Řekl mi, že potřebují odstřelovače. Je to jako když hasič slyší alarm, musím tedy jít," řekl Wali listu La Presse.

Opouští tak i malého syna, který oslaví teprve rok, ale jeho odhodlání se tím nesníží, naopak je o to větší. ,,Chci pomoci, protože jsou zde lidé bombardováni za to, že chtějí být Evropany a ne Rusy," soudí Wali.

Elitní odstřelovač spolu s partou kamarádů mají svůj dočasný ,,štáb" v opuštěném domě na Ukrajině a chtějí se spojit s odpovědnými vojenskými autoritami a domluvit další postup.

I pro Waliho, který se v civilním životě živí jako programátor, je vývoj událostí překotný, kdy se jeho život během pár dní převrátil naruby. ,,Před týdnem jsem ještě programoval, teď sháním protitankové střely, které zabíjí lidi, to je nyní realita," uzavírá Wali.

Zdroj: The Sun, The Independent

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.