Shořte v pekle, ruští vrazi! Ukrajinský politik spílá okupantům za smrt taneční hvězdy

Shořte v pekle, ruští vrazi! Ukrajinský politik spílá okupantům za smrt taneční hvězdy
Autor fotografie: Mil.ru, CC BY 4.0
11 / 07 / 2022, 19:00

V důsledku ruského ostřelování města Kryvyj Rih v Dněpropetrovské oblasti zemřela dvacetiletá Darja Kurdelová, ukrajinská mistryně ve sportovním tanci.

Následkem ruského ostřelování města Kryvyj Rih v Dněpropetrovské oblasti zemřela 20letá ukrajinská mistryně ve sportovním tanci Darja Kurdelová, informoval server tvp.info.

Podle dostupných zpráv trénovala Kurdelová se svým otcem na hřišti, když začalo ruské ostřelování města. Očití svědkové vypověděli, že otec dívky utrpěl viditelná zranění, jeho dcera však dopadla o poznání hůř.

Kolemjdoucí se jí snažili poskytnout první pomoc, nicméně zranění Kurdelové byla příliš vážná, protože šrapnel jí poškodil srdce a játra, v důsledku čehož zemřela na jednotce intenzivní péče. Otec dívky byl operován a přežil.

Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezniczenko prohlásil k incidentu, ať ,,ruští vrazi shoří v pekle" a vyjádřil politování nad smrtí mladé ženy.

Společně se svou matkou vedla medailemi ověnčená Kurdelová taneční studio.

Zdroj: tvp.info, Ukrainska pravda

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.