Střelba na krajském úřadě ve Zlíně: Muž popravil bývalou partnerku, pokus o sebevraždu mu nevyšel

Střelba na krajském úřadě ve Zlíně: Muž popravil bývalou partnerku, pokus o sebevraždu mu nevyšel
Autor fotografie: Pixabay
28 / 07 / 2022, 11:15

Ve čtvrtek zazněla budovou krajského úřadu ve Zlíně střelba. 29letý muž zde zastřelil podle informací zveřejněných Policií ČR svou bývalou partnerku. Sám se pak neúspěšně pokusil o sebevraždu.

Krajským úřadem ve Zlíně se dnes dopoledne rozlehla střelba. 29letý muž zastřelil zaměstnankyni úřadu, která byla jeho partnerkou. Potom se pokusil neúspěšně o sebevraždu a skončil v nemocnici, kde je pod policejním dohledem. Policisté čekají, až muž bude schopen vypovídat a osvětlí motivy svého činu.

„V budově krajského úřadu ve Zlíně došlo ke střelbě. Děvetadvacetiletý muž zastřelil svoji bývalou partnerku, zaměstnankyni úřadu, a následně se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Žena na místě zemřela, střelec je pod dohledem policie v nemocnici. Více informací poskytneme jakmile to bude možné," uvedla Policie ČR na svém twitterovém účtu.

Podle informací serveru idnes.cz policisté neevakuovali zaměstnance úřadu, ale byli přesunuti narychlo do jiných kanceláří. Budova krajského úřadu s výjimkou 14. patra, kde se dnes odehrál incident, je už volně přístupná, dodává server idnes.cz

Zdroj: denik.cz, idnes.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace