Ukrajinská decimace ruských jednotek: Z 648 příslušníků motorizované střelecké brigády zbyly jen 3

Ukrajinská decimace ruských jednotek: Z 648 příslušníků motorizované střelecké brigády zbyly jen 3
Autor fotografie: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
30 / 03 / 2022, 11:00

Ruský postup na ukrajinském území zdaleka nepokračuje podle původních plánů a invazorům přibývají další ztráty. Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Alexej Arestovič informoval, že ukrajinská armáda zdecimovala téměř celou ruskou 200. motorizovanou střeleckou brigádu.

Ruské ministerstvo obrany v pátek přiznalo smrt 1 351 vojáků, poslední číslo, které Moskva zveřejnila, bylo 498 padlých. Na druhé straně informoval poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Alexej Arestovič , že ztráty ruských vojáků činí přes 16 000.

Arestovič k tomu dodal, že ukrajinské ozbrojené složky dokázaly téměř celou zlikvidovat ruskou 200. motorizovanou střeleckou brigádu. Ta měla původně čítat 648 vojáků, nyní z ní přežili jen 3 příslušníci, navíc 2 utrpěli zranění.

,,200. motorizovaná střelecká brigáda, která se zúčastnila ,speciální vojenské operace' na ukrajinském území, utrpěla citelné ztráty. Z 648 vojáků, kteří byli na Ukrajinu posláni, jich 645 zemřelo. Jen 3 příslušníci brigády přežili, 2 z nich jsou zraněni," uvedl Arestovič.

Jednotka považovanou za elitní byla nasazena na začátku ruské invaze na Ukrajinu a operovala blízko území Charkova. 200. motorizovaná střelecká brigáda se zformovala z 131. motorizované střelecké divize v roce 1997 a je jednou ze dvou ruských arktických brigád.

Zdroj: Barents Observer, The Odessa Journal

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace