Ukrajinská decimace ruských jednotek: Z 648 příslušníků motorizované střelecké brigády zbyly jen 3

Ukrajinská decimace ruských jednotek: Z 648 příslušníků motorizované střelecké brigády zbyly jen 3
Autor fotografie: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
30 / 03 / 2022, 11:00

Ruský postup na ukrajinském území zdaleka nepokračuje podle původních plánů a invazorům přibývají další ztráty. Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Alexej Arestovič informoval, že ukrajinská armáda zdecimovala téměř celou ruskou 200. motorizovanou střeleckou brigádu.

Ruské ministerstvo obrany v pátek přiznalo smrt 1 351 vojáků, poslední číslo, které Moskva zveřejnila, bylo 498 padlých. Na druhé straně informoval poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Alexej Arestovič , že ztráty ruských vojáků činí přes 16 000.

Arestovič k tomu dodal, že ukrajinské ozbrojené složky dokázaly téměř celou zlikvidovat ruskou 200. motorizovanou střeleckou brigádu. Ta měla původně čítat 648 vojáků, nyní z ní přežili jen 3 příslušníci, navíc 2 utrpěli zranění.

,,200. motorizovaná střelecká brigáda, která se zúčastnila ,speciální vojenské operace' na ukrajinském území, utrpěla citelné ztráty. Z 648 vojáků, kteří byli na Ukrajinu posláni, jich 645 zemřelo. Jen 3 příslušníci brigády přežili, 2 z nich jsou zraněni," uvedl Arestovič.

Jednotka považovanou za elitní byla nasazena na začátku ruské invaze na Ukrajinu a operovala blízko území Charkova. 200. motorizovaná střelecká brigáda se zformovala z 131. motorizované střelecké divize v roce 1997 a je jednou ze dvou ruských arktických brigád.

Zdroj: Barents Observer, The Odessa Journal

Tagy článku