V ruském městě chtějí ,,Bezbožnou" ulici přejmenovat po Donaldu Trumpovi

V ruském městě chtějí ,,Bezbožnou&quote; ulici přejmenovat po Donaldu Trumpovi
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
11 / 01 / 2017, 12:00

Mrazivé město Rjazaň má mnoho fanoušků nově nastupujícího amerického prezidenta.

Několik stovek jeho obyvatel sepsali petici ze přejmenování ulice, jež se nyní jmenuje ,,Bezbožná", a kterou chtějí přejmenovat právě po Donaldu Trumpovi.

V čele těch, kteří ulici chtějí přejmenovat, je Sergey Bizyukin, jinak velký příznivcec Donalda Trumpa. Podle něho už petici podepsalo skoro 300 lidí. Bizyukin řekl, že někteří obyvatelé města měli petici za legraci, druzí ji brali jako ,,normalizaci" americko-ruských vztahů. Třetí skupině se pak nelíbil název ulice ,,Bezbožná", což je pozůstatek komunistické éry a bývalého Sovětského svazu.

Bizyukin také řekl, že obraz USA jako hlavní hrozba pro Rusko je zkreslený a neodpovídá realitě. Podle něho existuje mnoho možností pro přátelství, politickou a ekonomickou spolupráci obou států.

Petice si také ,,vypůjčila" od Trumpa ústřední slogan, který parafrázovala jako ,,udělejme Rjazaň znovu velkou". Jestli však petice projde u místních úřadů, se teprve uvidí. 

 

psali jsme:

Rusko bude mít z USA více respektu, pokud jsem ve funkci prezidenta, říká Donald Trump

Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace