VIDEO: Pálí po nás vším, co mají, zoufá si ruský voják. Ukrajinci prorážejí nepřátelskou linii v Chersonské oblasti

VIDEO: Pálí po nás vším, co mají, zoufá si ruský voják. Ukrajinci prorážejí nepřátelskou linii v Chersonské oblasti
Autor fotografie: Ministerstvo vnitra Ukrajiny, Mvs.gov.ua|Popisek: Zničený ruský tank v Mariupolu
29 / 08 / 2022, 13:00

Ukrajina podniká protiofenzivu v Chersonské oblasti, náměstkyně předsedy vlády Iryna Vereščuková již vyzvala obyvatele Chersonu a Záporoží, aby opustili oblast.

Televize Al-Džazíra informovala o tom, že kampaň za znovudobytí okupovaných částí Ukrajiny - Chersonu a Záporoží v tajnosti začaly. Informace potvrzuje také analytik Andrej Poleščuk na Twitteru, na kterém uvedl, že ,,operativní velení Kachovka právě informovalo o proražení první linie ruské obrany v Chersonské oblasti" a přidává rovněž video, na němž ruský voják říká, že Ukrajinci střílí ze všeho - tanků, letectva, dělostřelectva.

Pro ukrajinskou armádu je osvobození zmíněných oblastí jednou z aktuálních priorit, zvlášť když se ruské síly přeskupují a soustřeďují v oblastech další vojáky, aby okupovaná území ubránili.

V rámci ukrajinské protiofenzivy vyzvala náměstkyně předsedy vlády Iryna Vereščuková obyvatele Chersonu a Záporoží, aby oblasti urychleně opustili. Jednak aby si zachránili život a také nehlasovali v připravovaných ruských referendech o připojení oblastí k Ruské federaci, která mají proběhnout podle ,,krymského scénáře".


Zdroj: Al-Džazíra, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.