VIDEO: Ruské rakety zlikvidovaly ukrajinské nákupní centrum. Uvnitř bylo přes tisíc lidí

VIDEO: Ruské rakety zlikvidovaly ukrajinské nákupní centrum. Uvnitř bylo přes tisíc lidí
Autor fotografie: Mvs.gov.ua, CC BY 4.0
27 / 06 / 2022, 17:45

Ruská armáda zaútočila raketami na město Kremenčuk, které se nachází v centrální části Ukrajiny. Střely dopadly na místní nákupní centrum, v němž bylo v době útoku přes tisíc lidí.

Ukrajinské město Kremenčuk se stalo terčem útoku ruské armády. Ruské rakety dopadly na místní nákupní centrum, z něhož začaly šlehat plameny. Požár zachvátil více než 10 000 metrů čtverečních. V době útoku se v nákupním centru nacházelo přes tisíc lidí.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského si "počet obětí ani nelze představit." Počet mrtvých nyní zpřesňují úřady, agentura Reuters uvedla, že po útoku zůstaly nejméně 2 mrtví a 20 zraněných, 9 z nich je v kritickém stavu. Nicméně to je jen předběžný počet a dá se předpokládat, že celkové číslo ještě poroste.

Zelenskyj uvedl, že nákupní centrum nepředstavovalo žádnou hrozbu pro ruskou armádu a nemělo ani žádnou strategickou hodnotu.  


Zdroj: ukrinform.net, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace