VIDEO: Zelenského odplata za invazi? Náš sklad paliva zlikvidovaly ukrajinské vrtulníky, zlobí se ruský gubernátor

VIDEO: Zelenského odplata za invazi? Náš sklad paliva zlikvidovaly ukrajinské vrtulníky, zlobí se ruský gubernátor
Autor fotografie: flickr (CC BY 2.0)|Popisek: Dva ukrajinské vrtulníky Mi-24
01 / 04 / 2022, 14:30

V západoruském městě Bělgorod nedaleko ukrajinských hranic vypukl ráno požár ve skladu nafty a benzinu. Gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov tvrdí, že za akcí stály dva ukrajinské bitevní vrtulníky Mi-24. Ukrajina provedení útoku nepotvrdila.

Dnes ráno vybuchl v ruském městě Bělgorod sklad s palivem, který byl způsoben vzdušným úderem dvou ukrajinských vrtulníků, uvedl Gladkov na svém účtu na kanálu Telegram.

                                    

                                                                          Video: YouTube

Pokud by se Gladkovovo tvrzení potvrdilo, jednalo by se o ukrajinskou první přímou vzdušnou akci mimo vlastní teritorium a zároveň flagrantní selhání ruské protivzdušné obrany. Dva bitevní ukrajinské vrtulníky měly Mi-24 přeletět v nízké výšce rusko-ukrajinskou hranici tak, aby je protivzdušná obrana nezachytila, a provést následně útok.

Podle serveru Forbes rakety S-8 způsobily rozsáhlé škody, areálem duněly exploze. Při útoku měli utrpět zranění dva zaměstnanci, podle jiných zdrojů nebyl zraněn nikdo.

Zatím není oficiálně potvrzeno, že se jednalo o ukrajinské vrtulníky, které provedly akci, nicméně ukrajinský novinář Jurij Butusov na svém facebookovém profilu napsal, že za útokem na ruský objekt stály právě dva zmíněné bitevní vrtulníky. 

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba na druhé straně prohlásil, že nemůže potvrdit či vyvrátit, že akci provedly ukrajinské bitevní vrtulníky, protože zatím nemá potřebné informace.

Zdroj: The Drive, Forbes

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.