Vláda schválila další dar Ukrajině v hodnotě 21 milionů, obraně se navýší rozpočet o miliardu

Vláda schválila další dar Ukrajině v hodnotě 21 milionů, obraně se navýší rozpočet o miliardu
Autor fotografie: Miloslav Rejha, Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0|Popisek: Strakova akademie
03 / 03 / 2022, 08:30

Vláda schválila 2. března další dar Ukrajině z iniciativy ministryně obrany Jany Černochové. Jedná se o zdravotnický materiál v celkové hodnotě 20,885 mil. Kč. Vláda se také rozhodla v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině navýšit rozpočet rezortu obrany, a to o miliardu korun.

Vláda schválila ve středu na návrh ministryně obrany Jany Černochové další dar Ukrajině. Jedná se o zdravotnický set pocházející ze zásob AČR, jeho součástí jsou lékárničky, zdravotnická nosítka, batohy pro CLS, zdravotnické sorpční textilie, léky a a další materiál v celkové hodnotě 20,885 Kč.

Černochová uvedla, že ruská agrese pokračuje dál a konflikt sebou nese i mnoho zraněných lidí, proto je důležité kromě zbraní či munice odeslat Ukrajině také zdravotnický materiál, který lze rychle uvolnit ze skladů.

Ukrajina dostane v pořadí čtvrtou dodávku vojenského, respektive v tomto případě zdravotnického materiálu, včetně již tohoto schváleného bude Ukrajině dodán materiál v hodnotě téměř 650 milionů korun. Již na konci ledna bylo rozhodnuto o tom, že celkem 4 006 kusů dělostřelecké munice ráže 152 mm v hodnotě 36,6 milionů korun poputuje na Ukrajinu.

Pro obranu je přichystána další miliarda

Kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině rozhodla vláda také o navýšení rozpočtu ministerstva obrany. Ten dostane miliardu navíc, potvrdil premiér Petr Fiala. Obraně se ještě může rozpočet navýšit, pokud bude třeba. Černochová řekla, že rezort za peníze pořídí nové ruční zbraně.

Zdroj: mocr.army.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.