Výzvy k zabití Putina a Lukašenka povoleny, Facebook je nebude dočasně blokovat

Výzvy k zabití Putina a Lukašenka povoleny, Facebook je nebude dočasně blokovat
Autor fotografie: Global Panorama, flickr CC BY-SA 2.0)|Popisek: Vladimir Putin
11 / 03 / 2022, 11:00

Facebook povolí dočasně zveřejňovat výzvy směřující k zabití ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho běloruského protějšku Alexandra Lukašenka. Výzvy budou povoleny jen ve vybraných zemích.

Facebook nebude dočasně blokovat výzvy k fyzické likvidaci Putina a Lukašenka, informovala agentura Reuters. Společnost Meta Platforms provozující sociální sítě Facebook či Instagram tak umožní v některých zemích zveřejňovat výzvy k zabití obou hlav států, aniž by hrozil jejich autorům postih. Stejně tak budou povoleny příspěvky vyzývající k páchání násilí na ruských vojácích.

Výzvy se musí týkat výhradně ruského vpádu na Ukrajinu, a apely, které nabádají například k zabíjení válečných zajatců, povoleny naopak nebudou.

Za normálních podmínek by tyto výzvy porušovaly standardní pravidla sociálních sítích a jejich autoři by se tak vystavovali riziku postihu.

Výjimka bude uplatňována v případě uživatelů, kteří jsou registrováni na Ukrajině, Rusku, Polsku, Slovensku a v dalších vybraných zemích. Nicméně minulý týden Rusko zablokovalo prostřednictvím cenzurního úřadu Roskomnadzor přístup nejen k Facebooku, ale i dalším sociálním sítím - Twitter a YouTube.

Zdroj: Reuters, Telangana Today

Tagy článku