Výzvy k zabití Putina a Lukašenka povoleny, Facebook je nebude dočasně blokovat

Výzvy k zabití Putina a Lukašenka povoleny, Facebook je nebude dočasně blokovat
Autor fotografie: Global Panorama, flickr CC BY-SA 2.0)|Popisek: Vladimir Putin
11 / 03 / 2022, 11:00

Facebook povolí dočasně zveřejňovat výzvy směřující k zabití ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho běloruského protějšku Alexandra Lukašenka. Výzvy budou povoleny jen ve vybraných zemích.

Facebook nebude dočasně blokovat výzvy k fyzické likvidaci Putina a Lukašenka, informovala agentura Reuters. Společnost Meta Platforms provozující sociální sítě Facebook či Instagram tak umožní v některých zemích zveřejňovat výzvy k zabití obou hlav států, aniž by hrozil jejich autorům postih. Stejně tak budou povoleny příspěvky vyzývající k páchání násilí na ruských vojácích.

Výzvy se musí týkat výhradně ruského vpádu na Ukrajinu, a apely, které nabádají například k zabíjení válečných zajatců, povoleny naopak nebudou.

Za normálních podmínek by tyto výzvy porušovaly standardní pravidla sociálních sítích a jejich autoři by se tak vystavovali riziku postihu.

Výjimka bude uplatňována v případě uživatelů, kteří jsou registrováni na Ukrajině, Rusku, Polsku, Slovensku a v dalších vybraných zemích. Nicméně minulý týden Rusko zablokovalo prostřednictvím cenzurního úřadu Roskomnadzor přístup nejen k Facebooku, ale i dalším sociálním sítím - Twitter a YouTube.

Zdroj: Reuters, Telangana Today

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.