Zpravodajské portály Security Magazín, RAILTARGET a Deník Vektor se spojují do vydavatelství Expert Publishing Group

Zpravodajské portály Security Magazín, RAILTARGET a Deník Vektor se spojují do vydavatelství Expert Publishing Group
Autor fotografie: EPG|Popisek: Expert Publishing Group
21 / 12 / 2023, 15:00

Vydavatelský dům Expert Publishing Group se spojením zpravodajských portálů Security Magazín, RAILTARGET a Deník Vektor stává největším vydavatelstvím v oblasti expertních specializovaných médiích v České republice. Díky úzké spolupráci jednotlivých redakcí bude nové vydavatelství schopno lépe propojovat segmenty ekonomiky, obrany a železnice a přinášet v těchto oborech kvalitnější články a analýzy.

Expert Publishing Group staví jedinečnost své žurnalistiky na novinářských osobnostech jednotlivých titulů. Jmenovitě jde o šéfredaktora Security Magazínu Jakuba Samka, šéfredaktorku RAILTARGET Alici Randákovou a předsedu redakční rady Deníku Vektor Pavla Kohouta. Všichni se ve svých oborech pohybují dlouhé roky a kvalita jejich práce je na českém trhu vyhledávaná a oceňovaná. Všechny tituly budou nadále sázet na intenzivní a spolupráci s oborovými asociacemi a institucemi. Rozšiřovat se bude mimo jiné účast na veletrzích a konferencích, a to nejen v ČR ale po celé Evropě.

Vydavatelský dům chce posilovat pozice i na mezinárodním poli. Kromě anglické mutace Rail Target se chystá spuštění anglické verze i v Security Magazínu. Posilovat bude také komunikaci s institucemi s celoevropským významem, a expandovat bude i na nové trhy, jako je například Polsko. Spolupráce redakcí všech tří portálů umožní také lepší využití moderních technologií. Bude posílena sekce datové žurnalistiky a rozšiřována bude i práce s umělou inteligencí.

O jednotlivých médiích:

SECURITY MAGAZÍN je největším zpravodajským webem v oblasti defence a security v České republice. Titul na trhu působí již od roku 1994. Měsíční čtenost nyní přesahuje 1,5 milionu návštěvníků. Vydavatelství Security Magazínu je členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Redakce se pravidelně účastní klíčových eventů a veletrhů jako jsou u nás IDET, NATO Days, v zahraničí MSPO v Kielcích či Eurosatory v Paříži. Magazín se zabývá pestrými procesy, jimiž procházejí nejen české ozbrojené síly a bezpečnostní složky, ale také širšími politickými či diplomatickými souvislostmi a vojenskou historií.

RAILTARGET je jedním z nejvlivnějších železničních online magazínů ve střední a východní Evropě. Vychází jednak v anglické mutaci, která informuje hlavně o událostech v mezinárodním měřítku a o dění v Evropské unii a jejích institucích. Česko-slovenská mutace pokrývá dění v těchto dvou státech včetně dopadů evropských událostí na toto prostředí. Redakce RAILTARGET se pravidelně účastní všech významných veletrhů, konferencí a eventů železničního sektoru. Přináší z nich reportáže, živá zpravodajství a rozhovory s top manažery a decisionmakery oboru. Sledujeme i jednání parlamentních výborů a Evropské komise se zaměřením na dopady pro železnici.

DENÍK VEKTOR je titul, který staví na spolupráci s předním českým ekonomem Pavlem Kohoutem. Redakce pod jeho mentoringem přináší ekonomické analýzy a informace o nejdůležitějších událostech. Klíčovu častí webu jsou autorské texty Pavla Kohouta, které čtenářům přináší jeho jedinečné názory a komentáře.

Tagy článku