Obrovský úspěch čínských archeologů: Ve městě Tchung-čou objevili starobylé město a přes tisíc hrobek

Obrovský úspěch čínských archeologů: Ve městě Tchung-čou objevili starobylé město a přes tisíc hrobek
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: starobylé město
27 / 11 / 2016, 10:00

Mimořádný objev učinili čínští archeologové blízko hlavního města Pekingu. Ve městě Tchung-čou zde i celé starobylé město obehnané zdmi, přes 1000 hrobek a 69 sušicích pecí a několik dochovaných studen.

Ruiny starověkého komplexu se jsou podle archeologů staré asi 2 500 let. Čínští archeologové dále našli přes 10 000 kulturních pozůstatků jako například nádoby z bronzu, mědi a železa či hliněné sošky.  Uvnitř objeveného města se pak našly i dvě zachovalé silnice.

 

To vše je výsledkem rozsáhlých vykopávek, které trvaly na místě od února do září tohoto roku.

Na pracích se též podílelo kromě archeologů i dalších 2 000 expertů. Celková oblast výzkumu a vykopávek zahrnovala zhruba 1 000 000 čtverečních kilometrů.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.