Video: Neúspěšný odpal rakety SM-2 z německé fregaty

Video: Neúspěšný odpal rakety SM-2 z německé fregaty
29 / 06 / 2018, 17:00

Fregata protiletadlové obrany FGS Sachsen se 21. června 2018 pokoušela odpálit raketu Standard Missile 2 (SM-2) z vertikálního sila, které se nachází před můstkem lodi. Střela však ze start ze sila nezvládla, a plameny poškodily palubu a zranily dva členy posádky.

"Stáli jsme před lesknoucí a zářící horkou stěnou ohně," řekl kapitán lodi Thomas Hacken v tiskovém prohlášení německého námořnictva .

Fregaty třídy Sachsen jsou vybaveny 32 vertikálními sily Mark 41, které jsou zabudovány do přední části lodi. Každá raketa SM-2 měří téměř 4,5 metru a váží více než 570 kilogramů.

Není zatím jasné, proč raketa selhala, byla před odpalem zkontrolována a jevila se v "dokonalém stavu", tvrdí německé námořnictvo. Stejný typ rakety byl úspěšně vypuštěn předtím. Zatímco lodní paluba a můstek byl poškozen, účinky byly značně omezeny konstrukcí sila Mark 41, které je pancéřované.

Sachsen se v doprovodu protiponorkové lodi Lubeck vrátil do svého domovského přístavu v německém městě Wilhelmshaven na Severním moři.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: WeAreMighty

Tagy článku