Video: Neúspěšný odpal rakety SM-2 z německé fregaty

Video: Neúspěšný odpal rakety SM-2 z německé fregaty
29 / 06 / 2018, 17:00

Fregata protiletadlové obrany FGS Sachsen se 21. června 2018 pokoušela odpálit raketu Standard Missile 2 (SM-2) z vertikálního sila, které se nachází před můstkem lodi. Střela však ze start ze sila nezvládla, a plameny poškodily palubu a zranily dva členy posádky.

"Stáli jsme před lesknoucí a zářící horkou stěnou ohně," řekl kapitán lodi Thomas Hacken v tiskovém prohlášení německého námořnictva .

Fregaty třídy Sachsen jsou vybaveny 32 vertikálními sily Mark 41, které jsou zabudovány do přední části lodi. Každá raketa SM-2 měří téměř 4,5 metru a váží více než 570 kilogramů.

Není zatím jasné, proč raketa selhala, byla před odpalem zkontrolována a jevila se v "dokonalém stavu", tvrdí německé námořnictvo. Stejný typ rakety byl úspěšně vypuštěn předtím. Zatímco lodní paluba a můstek byl poškozen, účinky byly značně omezeny konstrukcí sila Mark 41, které je pancéřované.

Sachsen se v doprovodu protiponorkové lodi Lubeck vrátil do svého domovského přístavu v německém městě Wilhelmshaven na Severním moři.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: WeAreMighty

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace