Kolomý a Loprais společně na Dakar 2017

Kolomý a Loprais společně na Dakar 2017
Autor fotografie: Buggyra|Popisek: Tatra
28 / 10 / 2016, 10:30

David Vršecký: „Ještě nikdy nemělo Česko na Dakaru tak silný tým.“Skutečnost, že se stal součástí největšího „dakarského“ transferu sice Davida Vršeckého příliš netěší, přesto si za odřeknutím účasti na Dakaru 2017 stojí. A pevně věří v úspěch týmu.

Jak bylo oznámeno, pojede na lednovém Dakaru v barvách Buggyry Aleš Loprais. Velezkušený dakarský matador byl angažován na základě konečného odmítnutí ze strany Davida Vršeckého, jehož premiérová účast na Dakaru byla oznámena na tiskové konferenci v první polovině roku.

Loprais a Kolmý

„Mrzí mě to, ale už jsem nemohl rozhodnutí protahovat. Strávil jsem desítky hodin na různých vyšetřeních. Žádný z lékařů mi účast na Dakaru vyloženě nezakázal, na druhou stranu mi nikdo neřekl, že jsem zdravý natolik, abych mohl soutěž absolvovat. Jít do toho s tím, že skončím třeba po třetí etapě, by bylo vůči týmu neseriózní,“ konstatuje David, který se Dakaru 2017 zúčastní v roli člena týmu rychlé asistence a pokračuje nadále v přípravách. „Všichni doktoři se shodli na tom, že v mém případě je rehabilitace ultramaratonem s nejasným výsledkem. Mám ale přesný rozpis cvičení, který dodržuji. Už jsem si zvykl, navíc plnohodnotná účast na Dakaru představuje mimořádnou motivaci.“

Angažmá Aleše Lopraise považuje David za nejlepší možnou volbu. „Už před dvěma lety Martin Koloc diagnostikoval, že Dakar nemá šanci vyhrát sebelepší jednotlivec, ale tým, ve kterém jednotliví jezdci upřednostní zájmy týmu nad zájmy vlastními,“ říká David v pevné víře v soudržnost dvojice Kolomý – Loprais. „Martin přišel loni kvůli pomoci parťákovi jedoucímu na celkové umístění o vítězství v etapě, takže s týmovým pojetím závodění nemá sebemenší problém. Stejně tak to vidím i v případě Aleše. Ještě nikdy nemělo Česko na Dakaru tak silný tým.“

Zdroj: Buggyra

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.