Policejní humoresky - Když jde o centimetrové záležitosti

Policejní humoresky - Když jde o centimetrové záležitosti
Autor: MP Přerov, volně k použití|Popisek: Zaparkovaný automobil
26 / 02 / 2021, 16:00

I takové případy řeší naši strážníci.

Centimetry často zasáhnou do chodu dějin. Pár coulů níže a drsný švýcarský kušiník by se stal místo legendy tragickým hrdinou, po němž by dějiny ani neštěkly a velebili by ho maximálně sadaři. O dactylos víc kůže namočené ve Styxu by jistě ocenil i jinak nezdolný antický hrdina. A fotbalovému týmu Modré kedlubny neuznal rozhodčí vítězný gól, protože dle něj nepřešla meruna celým objemem přes čáru. Což bylo přes čáru. Kedlubny to stálo postup a rozhodčího přední zuby.

Strážníci neřešili žádnou srovnatelnou tragédii, nicméně i oni se museli potýkat s centimetrovou záležitostí. Mlha již dávno dala městu vale a alespoň sluneční paprsky očkovaly obyvatele pozitivní energií. Stálou službu tou dobou kontaktoval muž, který se dožadoval kontroly vozu, jejž nezodpovědný řidič odstavil takovým způsobem, že narušoval územní celistvost sousedního parkovacího místa. Čirou náhodou se jednalo o parkovací flek oznamovatele. Pěší hlídka přerušila vstřebávání slunečního záření a vyrazila situaci prověřit.

Inkriminovaný vůz skutečně nalezla. Objektem zájmu se stalo tažné zařízení, které mělo způsobit ústrky sousednímu vozidlu. Ani po zapojení všech jestřábích očí strážníci nezjistili, že by auto bylo v autu, načež vyrazili po svých.

 

Zdroj: MP Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace