Prasečí král: Rituální vraždy uprostřed hlubokého lesa na technoparty s desetitisíci mladými nadšenci

Prasečí král: Rituální vraždy uprostřed hlubokého lesa na technoparty s desetitisíci mladými nadšenci
Popisek: Robert Pickton
30 / 03 / 2018, 19:30

Kanada, Britská Kolumbie, Vancouver, přilehlé lesy. Farmář Robert Pickton vždy snil o tom, že je jeho pozemek víc, než jen pastva pro srnky. A tak začal pořádat večírky, nyní proslulé pod názvem technoparty.

Hudba duněla a srnky utekly. Nadšené publikum aplaudovalo a radovalo se z neopakovatelného zážitku: Kolem nás je nekonečno – snad jen až na zázračné město Vancouver, které je odtud jen půlhodinu jízdy. Jinak jsou tu skalisté hory, kamení a lesy, deštné pralesy pod sněhem a pak už jen samota, ticho a bájná Aljaška.

psali jsme: Krvavá blondýna: Prostitutka, která muže uspávala hypnotiky a pak je umlátila kladivem, rozsekala sekáčkem na maso nebo znetvořila šídlem

Uprostřed toho všeho si snílek Robert Pickton (dnes 69 let), chovatel prasat, postavil srub. A dal mu jméno „Prasečí palác radosti a smutku“. Než byl roku 2007 odsouzen za vraždu 49 žen, pořádal tu večírky pro mládež nejen z města Vancouver.

Před každým večírkem nechal polepit sloupy ve městě plakáty: „House of Pigs. Welcome to your party.“

Vše klapalo do doby, než si místní policie všimla, že ubývá prostitutek a přibývá žen na listině pohřešovaných osob. Začalo pátrání, které se stočilo na prasečí farmu pana Picktona.

Oběti večírků na prasečí farmě

Oběti večírků na prasečí farmě

 

Kanadská vláda je velmi otevřená, stejně jako její dlaň. Když si někdo zažádá o příspěvek ve jménu charity, jen stěží odejde s prázdnou. Stejně jako pan Pickton – než zavraždil svou první oběť. Ženu, která prodávala své tělo za peníze. A ostatní následovaly.

„Kéž bych byl rychlejší a zaokrouhlil to na padesát,“ řekl Robert Pickton vyšetřovatelům. Byl to však zřejmě jen falešný balónek od zločince, odsouzeného na doživotí (v Kanadě není trest smrti). Za dobu existence Picktonovi prasečí farmy bylo pohřešováno více než 100 žen. Nikdy se nenašly – a když tak zakopané u Prasečího paláce.

psali jsme: Zpěvák Cantat umlátil svou snoubenku, herečku, která mu zřejmě byla nevěrná se svým prvním mužem

Párty na jeho pozemku navštěvovaly tisíce lidí. Jedly extázi, šňupali kokain, kouřili crack. Po několika letech se kanadská policie zaktivovala a pokusil se zasáhnout - jak jinak než úředně. Večírky pokračovaly vesele dál, pan Pickton přikoupil na Prasečí palác nové žárovičky a i na pouta zbylo.

Mnohé napadá: Pickton, nebo Pigtown? V oblasti měst duchů (Ghost Towns) jakou je Britská Kolumbie jde o přesmyčku, která dává realitě tvar.

Na pozemku kolem Prasečího paláce se našly části těl: Hlavy, ruce, nohy a věci, které zřejmě patřily pohřešovaným prostitutkám: Kabelky, lodičky a šperky.

Robert Pickton nezapírá, že je pohřešované ženy mučil a vraždil. Mrzí ho jen to, že to netrvalo déle.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku