Skotská premiérka po americkém vojenském úderu: přijměme více syrských uprchlíků

Skotská premiérka po americkém vojenském úderu: přijměme více syrských uprchlíků
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Nicola Sturgeonová
14 / 04 / 2017, 16:00

Skotská premiérka chce po americkém vojenském úderu na Sýrii přijmout více jejích uprchlíků.

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová vyzývá Velkou Británii, aby přijala více syrských uprchlíků potom, co USA provedly útok na syrskou základnu Šajrat. Skotská předsedkyně vlády v prvé řadě nesouhlasí s americkým vojenským útokem na Sýrii, když pro BBC prohlásila, že tato intervence ,,není náhradou pro skutečný plán míru". Přístupem USA je zklamána.

,,Mé pochyby a skepse ohledně padajících bomb jsou takové, že nepřiblíží ani o kousek pokojné řešení syrského konfliktu." řekla Sturgeonová po své pětidenní návštěvě USA. Podle ní je třeba hledat taková řešení, které by zemi konečně přiblížily konci vleklému konfliktu. ,,Mám obavy z toho, že vzdušné útoky, zvyšují nejistotu a nepředvídatelnost situace v Sýrii," pokračovala dále Sturgeonová.

Skotská premiérka nyní vyzývá britskou vládu, aby ,,nastavila přívětivou tvář" a přijala v důsledku těchto událostí více syrských uprchlíků, kteří to v naléhavé situaci ,,nutně potřebují".

Podle ní je po americkém vojenském úderu zapojit více států včetně Velké Británie do humanitárních aktivit, které se týkají syrských uprchlíků. Sturgeonová pro BBC prohlásila, že v takové situaci je třeba poskytnout útočiště těm lidem, kteří v důsledku chronického konfliktu prchají ze Sýrie. Velká Británie by měla podle jejího názoru jít v této snaze příkladem.


psali jsme:

VIDEO: USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii, čtyři mrtví vojáci

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.