Africká Al-Kájda vyhrožuje teroristickými útoky v Evropě

Africká Al-Kájda vyhrožuje teroristickými útoky v Evropě
Autor fotografie: YouTube/screenshot
08 / 01 / 2016, 13:45

Afričtí islámisté, kteří stojí za teroristickými útoky v Mali a Tunisu, zveřejnili nové video.

Teroristická organizace Al-Káida v islámském Maghrebu rozšířila ve čtvrtek video, na kterém vyhrožuje teroristickými činy v Neapoli, Římě a Madridu, oznámila agentura Europa Press.

Maghreb je region v Africe na severu Sahary, západně od Nilu. Konkrétně jsou to státy Maroko, Západní Sahara, Alžírsko, Tunisko, Libye a více či méně Mauritánie.

Podle údajů zmíněné agentury jsou na videu záběry teroristických činů a kromě toho záběry zachycující členy skupiny v Mali, mimo jiné jednoho občana Španělska, pocházejícího z Melilly (enkláva na severu Afriky, u hranice s Marokem), jménem Abu al-Nur al-Andalusi.

"Dnes jsou v naší zemi, v zemi islámu, ale s Boží pomocí přijde den, že proti nim zaútočíme v jejich zemích, v Neapoli, Římě, Madridu, výbuchy budou všude s Božím svolením." 

Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) se podle skupiny al-Murábitún podílela na útoku na hotel Radisson Blu v malijském Bamaku. Stejně tak se spekulovalo, že za teroristickým útokem v Tunisku byla právě tato skupina, která je jedním z nejvlivnějších salafistických hnutí v oblasti.

Španělské bezpečnostní síly v současné době toto video zkoumají. Zdroj: cz.sputniknews.com/

Tagy článku