Muž, který zabil Usámu Bin Ládina, je na odstřel

Muž, který zabil Usámu Bin Ládina, je na odstřel
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Muž, který zabil Usámu
06 / 10 / 2015, 17:45

Brit, který zveřejnil jméno a adresu bývalého příslušníka Navy Seals, žádá extrémisty v USA, aby vojáka zabili.

Žádá bratry džihádisty v Americe, aby Roberta O´Neilla, jehož výstřel zabil Usámu Bin Ládina zabili. Soubor s instrukcemi jak najít O´Neilla byl šířen mnoha džihádisty po sociálních sítích. Informaci jak ho najít rozšířil anonymní britský sympatizant Islámského státu, který označil O´Neilla jako cíl číslo 1 a volá po jeho okamžité smrti.

Podle listu Mirror, onen anonymní podporovatel ISIS napsal: “Nechávám tuto informaci o Robertu O´Neilovi svým bratrům v Americe, al-Kajdě v USA, jako o eventuálním cíli na ulovení a zabití.“

Robert, kterému je 39 let, čelil loni silnému odporu bývalých kolegů, když prolomil ticho kolem zabití nejhledanějšího teroristy světa a prohlásil, že americká vláda neměla nikdy v úmyslu dopadnout Bin Ládina živého.

Střelci se předhánějí, kdo zabil Usamu bin Ladina

Jeho adresa nyní koluje po sociálních sítí a je dále extrémisty šířena, a to i přes to, že se to snaží firmy vlastnící sociální sítě, případně weby zastavit.

O´Neill se stal známým po zveřejnění dokumentu nazvaném „The Man Who Killed Osama Bin Laden“.

Rozhovor s O´Neillem z 14.11.2014 stanice FOX NEWS

Zdroj: The Express

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace