Dvě sebevražedné atentátnice zabily 58 lidí v Nigérii

Dvě sebevražedné atentátnice zabily 58 lidí v Nigérii
Popisek: Fanatici z Boko Haram jsou schopni všeho
11 / 02 / 2016, 09:15

Vražedné řádění islamistické organizace Boko Haram v Nigérii pokračuje. Nejméně 58 lidí zemřelo a dalších 78 bylo zraněno při útoku dvou žen, které na svých tělech odpálily výbušniny. K incidentu došlo v uprchlickém táboře, který se stal "bezpečným" útočištěm pro prchající před extrémisty.

Teroristé udeřili v úterý v táboře v městečku Dikwa, který byl až do útoku považován za oázu míru. Tři ženy, které do tábora pronikly jako uprchlice, měly na těle vesty s trhavinami. Ačkoli zaútočily nakonec jen dvě z nich, výsledkem byl masakr téměř šest desítek lidí.

"Tři atentátnice přišly do tábora kolem 6:30 ráno převlečené za uprchlice. Dvě z nich odpálily své výbušniny, zatímco třetí si to rozmyslela poté, co si uvědomila, že v táboře jsou její rodiče a sourozenci," uvedl Satomi Alhaji Ahmed, ředitel Borno State Emergency Management Agency.

Právě tato třetí žena přiznala, že byla společně s dvěma dalšíma atentátnicemi poslána skupinou Boko Haram, aby zaútočila na tábor. Organizace podle ní plánuje na uprchlický tábor další podobné útoky.

Vraždění má být odvetou za nedávné vojenské údery proti Boko Haram v jejich pevnostech podél hranic s Kamerunem. Minulý týden vojáci přepadli tři pevnosti a zabili více než 100 džihádistů. Podařilo se jim také osvobodit více než 1000 lidí, včetně více zhruba 100 unesených žen, které povstalci zneužívali jako sexuální otrokyně. Právě ty byly poslány do tábora Dikwan a podle vojenských zdrojů se útoky soustřeďují na tento tábor.

Boko Haram ale k vraždění nevinných lidí nepotřebují žádný důvod. Na začátku února v jedné nigerijské vesnici vyvraždili téměř devadesát lidí, včetně dětí, které upalovali zaživa.

Zdroj: CNN

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace